ایتالیایی ها در پی گسترش روابط با صنعت پتروشیمی ایران
شما اینجا هستید
پلیمر » ایتالیایی ها در پی گسترش روابط با صنعت پتروشیمی ایران

ایتالیایی ها در پی گسترش روابط با صنعت پتروشیمی ایران

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ومدیران ارشد شرکت ایتالیایی سایپم زمینه های همکاری های آتی و مشترک را بررسی کردند.
بر اساس این گزارش،بهینه سازی و اصلاح تولید از جمله محورهای دیدار مقام های دو شرکت بود و درزمینه همکاری در پتروشیمی تبریز،LAB کرمانشاه و واحد استایرن پتروشیمی پارس و همچنین واحد های اوره مذاکرتی انجام شد.
همکاری در طرح های جدید توسعه ای درصنعت پتروشیمی کشورمان مانند طرح ابن سینای مکران با در نظر گرفتن این که شرکت سایپم با شرکت های اکسنس و UOP همکاری مشترک دارداز دیگر مواردی بود که مورد بررسی قرار گرفت.
این گزارش می افزاید:

طرح های زیست محیطی از جمله طرح جمع آوری گازهای همراه در منطقه عسلویه مانند انیدرید کربنیک وگازهای هیدروژن و نیتروژن نیز از مهم ترین محورهای مقام های شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت سایپم بود که شرکت ایتالیایی آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرد.
همچنین دو طرف در خصوص پروژه  های پالایشگاهی و لایسنس ها به بحث وتبادل نظر پرداخته و اعلام کردنددر رابطه با پروژه های جدید پالایشگاهی که در تبریز و شیراز در دست اجرا است تمایل به همکاری دارند.
گفتنی است شرکت سایپم یکی از شرکت های بزرگ ایتالیایی است که از دهه ۱۹۵۰ فعالیت خود را بعنوان پیمانکار طرح های خشکی-دریایی در حوزه نفت و گاز آغاز کرد. این شرکت هم اکنون در ۶۰ کشور جهان صاحب دفتر است.

طی دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی این شرکت فعالیت در حوزه خطوط لوله، ساخت و حفاری را توسعه داد و در حال حاضر در بخش حفاری (از جمله حفاری در زیر آب) و نیز تامین تجهیزات صنعت نفت و گاز و تدارکات پروژه، ساخت و نصب، خطوط لوله و …. فعالیت گسترده ای دارد.
این شرکت به عنوان پیمانکار EPC و یا با عنوان قراردادهای کلید در دست (Turn-key) صاحب طرح های پیمانکاری با بسیاری از کشورهای منطقه خلیج فارس، از جمله :

ایران، قطر، کویت، عربستان و نیز چین، روسیه و … می باشد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر