کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های نایلونی شود
شما اینجا هستید
پلاستیک » کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های نایلونی شود

کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های نایلونی شود

اخبار پلاستیک به نقل از “خبرگزاری مهر” ،  محمدرضا محمدی پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از روند دوخت ساک های پارچه ای به منظور استفاده از آن برای میوه و نان توسط توانیابان، گفت:

امروزه استفاده از کیسه های نایلونی و ظروف یکبار مصرف به صورت یک عرف درآمده که این موضوع لطمه بزرگی به سلامت مردم و محیط زیست کشور وارد کرده است.

وی گفت:

بر همین اساس اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اقدام به تولید و عرضه تعداد زیادی کیسه پارچه ای در نانوایی ها و فروشگاه های عرضه میوه در همدان کرده است.

محمدرضا محمدی با بیان اینکه نایلون ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار سال در طبیعت باقی می ماند، افزود:

اگر امروز برای مقابله و خارج کردن ظرف یکبار مصرف از چرخه زندگی مردم فرهنگ‌سازی نشود به طور قطع مشکلات بیشتری گربیان محیط زیست و مردم را خواهد گرفت.

وی بیان کرد:

کیسه‌های پلاستیکی پس از دور ریخته شدن ممکن است به وسیله‌ باد جابجا شده و در آبراه‌ها با مسدود کردن راه آب سبب گندیدگی و زاد و ولد حشرات شوند یا با وارد شدن به چرخه دریایی وارد زنجیره غذایی جانوران دریایی شده و سبب مرگ بسیاری از این حیوانات شود.

محمدی اضافه کرد:

امروزه کشور های مختلفی در جهان تصمیم به ممنوعیت استفاده از کیسه های نایلونی گرفته اند و فروش و استفاده از کیسه های نایلونی، مالیات سنگینی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در پی دارد.

وی به عموم مردم توصیه کرد:

مردم هنگام خرید مصرف روزانه خود یا هنگام سفر به طبیعت از کیسه خرید پارچه ای یا ظروف گیاهی و سلولوزی استفاده کنند زیرا تجزیه این ظروف با توجه به ساختار گیاهی سریع تر انجام می شود و آسیبی برای طبیعت و سلامت خانواده ها به همراه ندارند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر