تلاش‌های اسپانیا برای کاهش پسماندهای پلاستیکی
شما اینجا هستید
پلاستیک » تلاش‌های اسپانیا برای کاهش پسماندهای پلاستیکی

تلاش‌های اسپانیا برای کاهش پسماندهای پلاستیکی

اخبار پلاستیک به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ،  وزارت زراعت و محیط زیست اسپانیا پس از نشست هفتگی هیات دولت این کشور اعلام کرد از یکم جولای سال جاری فروشگاه‌های اسپانیا طبق قانون موظف هستند بابت کیسه‌های پلاستیکی ارائه شده به مشتریان از آنان هزینه دریافت کنند.

 این حکم سلطنتی که در نشست هفتگی هیات دولت اسپانیا به تصویب رسید بر تمامی کیسه‌های پلاستیکی فروشگاه‌ها به استثنای کیسه‌های پلاستیکی کوچک که برای خرید میوه استفاده می‌شود اعمال می‌شود.

کیسه‌های پلاستیکی کوچک تا سال ۲۰۲۱ به‌طور کلی ممنوع خواهد شد.

 طبق این حکم از اول ژانویه ۲۰۲۰ تمام کیسه‌های پلاستیکی باید حداقل از ۵۰ درصد پلاستیک‌ قابل بازیافت تشکیل شده باشد و استفاده از کیسه‌های اُکسا پلاستیک به دلیل تاثیرات آنها بر محیط زیست ممنوع می‌شود.

 وزارت زارعت و محیط زیست اسپانیا  این اقدام را اولین گام در جهت رهایی محیط زیست از پسماندهای پلاستیکی و افزایش آگاهی مصرف کنندگان به نیاز به کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی دانست.

 به گزارش خبرنگار شینهوا، اسپانیا به منظور توقف تخلیه زباله‌های پلاستیکی در محیط زیست به کاهش تولید پسماندهای پلاستیکی، افزایش سطح بازیافت و استفاده مجدد از پلاستیک‌ها و افزایش تولید پلاستیک‌ های بازیافتی با کیفیت به منظور بیشتر شدن استفاده از آن‌ها در تمامی بخش‌های تولیدی روی آورده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر