شما اینجا هستید
پلیمر » کاهش قیمت سهام در بورس تهران

کاهش قیمت سهام در بورس تهران

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته با افت شاخص مواجه شد به طوری که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهار شنبه( ۷ آذر ماه ) با کاهش ۳۴۲۷ واحدی به رقم ۱۶۳ هزار و ۷۷۲ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۲۶۲ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۲۳۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۳۸۰۰ واحدی به رقم  ۱۷۴ هزار و ۹۶۲ واحد دست یافت.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۴۵۷  میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۵۶۸ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۳۲ هزار و ۷۴۰ نوبت داد و ستد بود.

شاخص بازار اول در حالی با کاهش ۲۸۸۰  واحدی به رقم ۱۲۰ هزار و ۳۹۲ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۵۱۰۵ واحدی عدد ۳۲۷  هزار و ۵۰۳ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد خوزستان با ۲۰ واحد ،آلومینیوم ایران با ۱۵ واحد و آسان پرداخت پرشین با ۱۲ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۳۸۶ واحد،معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۸۵ واحد و بانک ملت با ۱۴۷ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۳۸ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۷۷۷ واحد متوقف شد.

شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز ۳۸ واحد افت کرد و در جایگاه یک هزار و ۷۷۷ واحدی قرار گرفت.

در بازار فرابورس بیش از ۵۶۷ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از سه هزار و ۳۷۳ میلیارد ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشته و آن را کاهش دادند.

مبنع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر