شما اینجا هستید
پلیمر » کاهش سود غول پتروشیمی عربستان

کاهش سود غول پتروشیمی عربستان

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ،  به نقل از پایگاه اینترنتی د نشنال (The National)، غول پتروشیمی عربستان سعودی، موسوم به سابک، که بزرگترین تولیدکننده پتروشیمی خاورمیانه نیز به شمار می رود؛ به تازگی از افت ۱۹ درصدی درآمد خالص خود در سه ماهه جهارم سال گذشته میلادی در پی کاهش حجم تولید و فروش کمتر محصولات خبر داد.
این شرکت سود خالص خود در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ میلادی را در بیانیه ای برای بازار بورس عربستان سعودی (تداول) سه میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال سعودی (معادل ۹۷۹ میلیون دلار) گزارش کرد که پایین تر از رقم چهار میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال گزارش شده برای مدت مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی است.
سود اعلام شده همچنین حدود ۳۷ درصد پایین تر از رقم پنج میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال سعودی گزارش شده برای پایان سه ماهه سوم ۲۰۱۷ بود.
سابک، پیشبرد یک رشته عملیات تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده را دلیل کاهش حجم تولید و همچنین میزان فروش محصولات خود می داند که متعاقبا به کاهش سودآوری این شرکت در سه ماهه پایانی پارسال انجامید.

کاهش سود یادشده تا حدودی نیز به عملکرد شرکت های حدید و ابن اسینا که از زیرمجموعه های سابک به شمار می روند؛ مرتبط می شود.
سابک که ۷۰ درصد از سهام آن در اختیار دولت عربستان سعودی است؛ در میان بزرگترین شرکت های خاورمیانه قرار دارد.

این شرکت تولیدکننده انواع پلاستیک، کود شیمیایی، فلزات مورد استفاده در ساخت و ساز، کشاورزی و کالاهای مصرفی است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر