شما اینجا هستید
پلاستیک » کاهش توان رقابت‌پذیری صنایع پلاستیک با افزایش هزینه‌های سربار

کاهش توان رقابت‌پذیری صنایع پلاستیک با افزایش هزینه‌های سربار/فرسودگی تجهیزات عامل کاهش تولید تولیدکنندگان لاستیک و پلاستیک

کاهش توان رقابت‌پذیری صنایع پلاستیک
اخبار صنعت پلاستیک به نقل از خبرگذاری خانه ملت:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: در سال‌های اخیر صنایع پایین دستی پلاستیک و لاستیک به علت فرسودگی تجهیزات با رکود مواجه بودند و پایین‌تر از ظرفیت نامی خود فعالیت می‌کردند.

حمید گرمابی  در خصوص افزایش واردات تجهیزات لاستیک و پلاستیک و تاثیرات این واردات بر رونق اقتصادی این صنعت، اظهار داشت: به‌علت تحریم‌ها و مشکلات مختلف در سال‌های اخیر به‌روزآوری و نوسازی تجهیزات را در این صنعت نداشته‌ایم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر روز در دنیا تکنولوژی در حال تغییر است و تکنولوژی‌های با مصرف انرژی کم‌ و کارایی بالا تولید می‌شود، گفت: قطعاً شرایط بوجود آمده کمک کرده است تا تولیدکنندگان بتوانند تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کنند و این مسئله به رونق این صنایع کمک می‌کند.


 بیشتر بدانید:                                                 پلی‌استایرن چیست؟

 بیشتر بدانید:                                                 پلی‌اورتان PU چیست؟


وی با اشاره به اینکه باید مراقب باشیم تا واردات بی‌رویه و بدون ضوابط نباشد، زیرا در بخش تولید تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز صنعت لاستیک و پلاستیک کشور دچار مشکل می‌شویم،گفت: باید تعادلی در میزان واردات تجهیزات و تولید ماشین‌آلات داخل کشور وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال‌ها است که با مشکلات صنایع پایین دستی پلاستیک و لاستیک آشنا هستم، تصریح کرد: قدیمی بودن ماشین‌آلات مشکلات فراوانی را برای این صنعت ایجاد کرده بود، به‌طور مثال در ماشین‌های تزریق پلاستیک تکنولوژی‌های جدیدی دردنیا وجود دارد که هزینه‌های تولید، مصرف انرژی و زمان تولید را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: اغلب کارخانه‌های ما از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده نمی‌کنند اما در حال حاضر فرصت مناسبی برای استفاده و واردات این نوع تکنولوژی‌ها ایجاد شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر صنایع پایین دستی پلاستیک و لاستیک با رکود مواجه بودند و پایین‌تر از ظرفیت نامی خود فعالیت می‌کردند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل با توجه به افزایش هزینه‌های سربار و ثابت صنایع پلاستیک و لاستیک توان رقابت‌پذیری خود را از دست می‌دهند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر