شما اینجا هستید
پلاستیک » چگونه پلاستیک طی۵۰ سال تمام جهان را فرا گرفته است؟

۹۶/۰۳/۱۰

چگونه پلاستیک طی۵۰ سال تمام جهان را فرا گرفته است؟

اخبار و مقالات پلاستیک و پلیمر

اخبار پلاستیک به نقل از “ایسنا” ، محققان اظهار کردند:

پلاستیک فناوری مخرب روز است و اکنون می‌دانیم که این آلودگی هرگز از بین نمی‌رود.

آیا کسی از شنیدن خبر افزایش شدت و میزان آلودگی پلاستیکی خوشحال می‌شود؟ ( ۳۸ میلیون قطعه زباله پلاستیکی در جزیره خالی از سکنه اقیانوس آرام در ۱۶ می پیدا شده است).

شاید صنعت پلاستیک بعد از این همه نشانه متوجه شود که چقدر باعث تغییرات در جهان شده است. پروفسور جان هولفورد گفت:

اولین برخورد من با یک بطری پلاستیکی شفاف حدود ۵۰ سال پیش بود. همچنین تبلیغاتی که با حمایت‌های مالی کارخانجات مختلفی در فیلم‌ها نشان داده می‌شد و به طور گسترده‌ای در مدارس از مزایای پلاستیک گفته می‌شد را به یاد دارم. صنعت، محصولات جانبی نفت را به خوبی استفاده کرد. پلاستیک ارزان، علمی، جدید و یک نوآوری بود. امروزه ایدئولوژی نوآوری بسیار قدرتمند است.

آینده به ما نشان داده است که ما متعلق به نوآوری‌های مخل هستیم. میلیاردها نوآوری وجود دارد اما هیچ سیستم اقتصادی و سیاسی برای جلوگیری از ویرانی آنها وجود ندارد.

پلاستیک نوآوری مخرب در دوران خودش بوده است. نیم قرن بعد ما متوجه می‌شویم که این آلودگی تمیزنشدنی است. همچنین درمی‌یابیم که حیوانات و گیاهان، موجوداتی که هزینه این تخریب‌ها را می‌پردازند نفعی نمی‌برند و در خطر هستند.

پروفسور جان هولفورد ناتینگهام در مقاله‌اش تاکید کرده است، مصیبت جزیره هندرسون به طور بصری تاثیر مستقیم مردم بر طبیعت را حتی در خاص‌ترین مناطق نشان می‌دهد.

به عنوان یک میراث جهانی یونسکو، این جزیره ارزش برجسته جهانی دارد. اما با وجود وضعیت حفاظت شده، نزدیک به نیمی از میراث جهانی طبیعی با تهدیدات جدی، از شکار غیرمجاز و ماهیگیری غیرقانونی تا فعالیت‌های مضر صنعتی روبرو هستند.

اقدامات فوری برای حفاظت از این مناطق باارزش باید در نظر گرفته شود. تهدیدات وارد شده به سیاره ما اکنون آنقدر زیاد است که جمعیت حیات‌وحش در حال ناپدید شدن است. همه ما مسئول آینده سیاره‌مان هستیم.

 

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر