شما اینجا هستید
پلیمر » پتانسیل های فراوان پیش روی صنعت پتروشیمی آرژانتین

پتانسیل های فراوان پیش روی صنعت پتروشیمی آرژانتین

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ،  به نقل از پلاتس، منابع صنعتی به تازگی عنوان کردند:

با توسعه میادین شیل واکا موئرته (Vaca Muerta) آرژانتین و فراهم ساختن امکان تامین پیوسته خوراک مورد نیاز صنعت پتروشیمی این کشور، آرژانتین می تواند سرمایه گذاری های قابل توجهی را برای تعدادی پروژه پتروشیمی جدید در مقیاس جهانی جذب کند.
بر اساس اعلام وزارت انرژی این کشور، آرژانتین تعدادی از بزرگترین منابع گاز شیل جهان را در اختیار دارد و با توسعه اولیه آن ها پیش بینی می شود که تولید ملی بتواند تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۱۸۵ میلیون متر مکعب در روز برسد که به میزان چشمگیری بیشتر از رقم فعلی ۱۲۲ میلیون متر مکعب در روز است.
مارکوس سابلی، رئیس انجمن صنایع شیمیایی و پتروشیمی آمریکای جنوبی، می گوید:

پیشنهاد ما این است که مدل ایالات متحده آمریکا را در این حوزه دنبال کنیم.
بر اساس این گزارش ، وی در نشست یکپارچه سازی انرژی منطقه ای (Regional Energy Integration) که با ابتکار سازمان انرژی آمریکای لاتین در بوئنوس آیرس برگزار شد؛ عنوان کرد:

با وقوع انقلاب شیل که از حدود ۱۰ سال پیش آغاز شد؛ آمریکا تا کنون شاهد راه اندازی تعداد قابل ملاحظه ای پروژه پتروشیمی با سرمایه ای به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است.
بنا بر اعلام الخاندرو فرناندز، مدیر کل کمپانیا مگا (Compania Mega) که یکی از تولیدکنندگان عمده اتان و دیگر مایعات گاز طبیعی است؛ خاطرنشان کرد:

در حال حاضر چالش بزرگ بر سر راه توسعه ظرفیت تولید پتروشیمی آرژانتین، توسعه واکا موئرته برای تامین پایدار خوراک گازی مورد نیاز صنایع پتروشیمی این کشور است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر