تعهد کشورهای آسیایی به پاکسازی اقیانوس‌ها از زباله پلاستیکی

اخبار و مقالات پلاستیک و پلیمر

اخبار پلاستیک به نقل از “ایسنا” ، کشورهای مسب بیشترین آلودگی اقیانوس‌ها در جهان به پاکسازی آن‌ها از مواد پلاستیکی متعهد شدند.

در نشست سازمان ملل متحد برای حفظ اقیانوس‌ها، نمایندگانی از چین، تایلند، اندونزی و فیلیپین اعلام کردند که جهت پاکسازی دریاها از مواد پلاستیکی تلاش می‌کنند.


بیشتیر بدانید : بازیافت مواد پلاستیکی


برخی از این تعهدات رسمی نشده و کارشناسان محیط زیست معتقدند اقدامات پیشنهادی به اندازه کافی مثمر ثمر نیستند، اما مقامات سازمان ملل اقدام این کشورها را تحسین کرده‌اند.

«اریک سولهیم»  رئیس برنامه محیط زیست ملل متحد گفت: نشانه‌های امیدوار کننده‌ای وجود دارد و کشورها با مساله آلودگی اقیانوس‌ها جدی‌تر برخورد می‌کنند،  هر چند راه طولانی برای رسیدن به هدف وجود دارد زیرا این مشکل بسیار بزرگ است.

برآورد شده که هر سال بین پنج تا ۱۳ میلیون تن زباله پلاستیکی وارد اقیانوس‌های جهان می‌شود. بخش عظیمی از این مواد پلاستیکی توسط ماهی‌ها و پرندگان بلعیده می‌شود.

نتایج یک تحقیق که اخیرا انجام شده، نشان می‌دهد که بسیاری از مواد پلاستیکی در دریاها از مناطق بسیار دورتر از دریاها نشات می‌گیرد. همچنین گفته شده حدود ۷۵ درصد از آلودگی دریایی که منشا آن‌ها از خشکی است تنها از ۱۰ رودخانه که اغلب در آسیا قرار دارند به دریاها راه پیدا می‌کنند.

به گفته کارشناسان کاهش ۵۰ درصدی حجم زباله‌ها در این رودخانه‌ها می‌تواند زباله‌های پلاستیکی در اقیانوس‌های جهان را تا ۳۷ درصد کاهش دهد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://ppn247.com/wp-content/uploads/2017/06/57501554.jpghttps://ppn247.com/wp-content/uploads/2017/06/57501554-150x150.jpgپلاستیک و پلیمرپلاستیکاخبار,اخبار پلاستیک,پتروشیمی,پلاستیک,پلیمر,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع پلاستیک,صنایع پلاستیک,قیمت,قیمت مواد اولیه,مواد اولیهتعهد کشورهای آسیایی به پاکسازی اقیانوس‌ها از زباله پلاستیکیاخبار پلاستیک به نقل از 'ایسنا' ، کشورهای مسب بیشترین آلودگی اقیانوس‌ها در جهان به پاکسازی آن‌ها از مواد پلاستیکی متعهد شدند.در نشست سازمان ملل متحد برای حفظ اقیانوس‌ها، نمایندگانی از چین، تایلند، اندونزی و فیلیپین اعلام کردند که جهت پاکسازی دریاها...اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر