شما اینجا هستید
پلیمر » ورود سرمایه گذاران چینی به صنعت پتروشیمی روسیه

ورود سرمایه گذاران چینی به صنعت پتروشیمی روسیه

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ ، پروژه بزرگ تولید پلاستیک و فیبر پلی اتیلن ترفتالات (PET plastics and fiber) روسیه موسوم به اتانا (Etana) پس از سال ها تاخیر در اجرای آن، در نهایت موفق به تامین اعتبار از سوی بانک های چینی شد.

پروژه یادشده قرار است در میسکی (Maisky)، واقع در شمال شرق منطقه فدرالی ققفاز شمالی جمهوری کاباردینو-بالکاریا (Kabardino-Balkaria) روسیه به بهره برداری برسد.

در سال ۲۰۱۶ میلادی، دو زیرمجموعه از شرکت ملی نفت چین (CNPC) قراردادی را با سازنده این مجتمع یعنی شرکت اتانا پیور پلیمر (Etana Pure Polymers) برای تامین اعتبار طرح به امضاء رساندند.
بر اساس این گزارش ، یوری کوکوف، رئیس این جمهوری نیمه خودمختار روس، در پایان ژانویه امسال از تایید حمایت مالی بانک های چینی برای اجرای این پروژه خبر داد.
آژانس خبری PRIME روسیه به نقل از وی اعلام کرد:

بانک های چینی پس از اتخاذ تصمیم نهایی متعهد شده اند که از طریق بانک توسعه روسیه موسوم به وی ای بی (VEB) در مرحله اول رقمی حدود یک میلیارد دلار (معادل ۸۰۰ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو) اعتبار به این پروژه تزریق کنند.

به این ترتیب شرکت مجری طرح قادر خواهد بود کار ساخت اولین کلاستر (cluster) پروژه اتانا را آغاز کند.
کوکوف تایید کرد که کلاستر تولید پلی اتیلن ترفتالات در نظر گرفته شده با سرمایه ای معادل ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو در سه فاز جداگانه احداث می شود و کار ساخت آن امسال کلید می خورد.

فازهای دوم و سوم به ترتیب در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی احداث می شوند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر