شما اینجا هستید
پلیمر » آماده سازی ارتقاء برج های جذب واحد تولید پارازایلین در پتروشیمی نوری

آماده سازی ارتقاء برج های جذب واحد تولید پارازایلین در پتروشیمی نوری

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ،  به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی نوری پس از موفقیت بزرگ شرکت پتروشیمی نوری در تعمیرات اساسی آذرماه سال ۱۳۹۶ ، اینبار این مجتمع عظیم پتروشیمیایی ، خود را برای  تعمیر برجهای جذب واحد ۷۰۰ آماده می سازد .
شرکت پتروشیمی نوری، یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات آروماتیکی جهان ،توانسته است نام خود را به عنوان مهمترین تولید کننده پارازایلین کشور به میزان ۷۵۰۰۰۰ تُن در سال ، ثبت نماید .

محصول بسیار با ارزشی که به عنوان ماده اولیه تولید PET کاربرد داشته و نیز به عنوان خوراک برخی شرکت های پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.
، به علت عمر بالای غربالگری مولکولی در برجهای جذب واحد ۷۰۰ این مجتمع ، میزان تولید محصول پارازیلین ، در سالهای اخیر به میزان محسوسی کاهش یافته است، که همین امر مدیران این مجتمع عظیم را بر آن داشت تا نسبت به جایگزینی غربال مولکولی موجود در برج های جذب پارازایلین با نسل جدید آن، اقدام و نیز اینترنالهای برج مذکور شامل سینی ها و ساپورت های آنها را تعویض نماید.
این در حالی است که، بر اساس برنامه ریزی مشخص شده در این پروژه ، سیستم کنترل برج های مذکور نیز ارتقاء می یابد.
شایان ذکر است ، پس از انجام طراحی اولیه و تأمین غربال مولکولی، متریال مصرفی داخل برج و سیستم کنترلی جدید، کار این پروژه به عهده شرکت های داخلی گذاشته شده است تا ، شرکت مهندسی سازه ، کار طراحی تفصیلی خطوط اطراف برج جذب و شرکت وارگه سازه عملیات اجراییِ تخلیه، تعمیرات داخل برج و بارگیری غربال مولکولی جدید را به سرانجام رسانند و به این ترتیب ، مجتمع پتروشیمی نوری از نیمه مهر ماه سال جاری ،به مدت یکصد روز ، یکی از طولانی ترین و حساس ترین تعمیرات خود را تجربه نماید .
امید است با اتمام موفقیت آمیز پروژه ارتقاء برجهای جذب واحد ۷۰۰ ، ظرفیت تولید پارازایلین به عنوان اصلی ترین محصول مجتمع ، حدود ۷۰ درصد افزایش یابد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر