نقش آفرینی ۲ شرکت پتروشیمی در رشد شاخص
شما اینجا هستید
پلیمر » نقش آفرینی ۲ شرکت پتروشیمی در رشد شاخص

نقش آفرینی 2 شرکت پتروشیمی در رشد شاخص

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز چهار شنبه(۲  خرداد ماه)۹ با افزایش ۲۱۵ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۴۴۵ واحد ایستاد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۴۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۹ هزار و ۲۶۷ نوبت داد و ستد بود.

بر پایه این گزارش ، شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۶۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۳۳۶ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۲۵۳ واحدی به رقم  ۱۰۱ هزار و ۹۳۱ واحد دست یافت و همچنین شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۹۸ واحدی به رقم ۶۷ هزار و ۹۷۱ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۱۳ واحدی عدد  ۲۰۲ هزار و ۳۳۹ واحد را به نمایش گذاشت

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۴ واحدی روی رقم یک هزار و ۱۰۷ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های معدنی و صنعتی گل گهر با ۷۲ واحد ، پتروشیمی خارک با ۵۲ واحد و پتروشیمی  جم با ۴واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های تاپیکو با ۳۷ واحد، مخابرات ایران با ۲۹ واحد و پالایش نفت تهران با ۲۸ کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر