شما اینجا هستید
پلیمر » نزول قیمت پروپیلن در اروپا به دنبال کاهش تقاضا در بخش پایین دستی پتروشیمی قاره سبز

نزول قیمت پروپیلن در اروپا به دنبال کاهش تقاضا در بخش پایین دستی پتروشیمی قاره سبز

اخبار صنعت پلیمر به نقل از پترون:
به دنبال عملیات تعمیر و نگهداری گسترده در بخش پایین دستی صنایع پتروشیمی اروپا، قیمت پروپیلن در مسیر کاهش قرار گرفته است.

 انتظار می رود با آغاز عملیات تعمیر و نگهداری در مجتمع تولید کوپلمیر (copolymer) شرکت سابک عربستان با ظرفیت سالانه ۳۱۰هزار تن در شهر خیلین هلند، قیمت پروپیلن در بازار اروپا در ماه اوت امسال به میزان بیشتری کاهش یابد.
سابک برنامه دارد در ماه آینده میلادی یکی از دو خط تولید کوپلیمر خود در خیلین را به مدت دو هفته تعطیل کند. با این حال این شرکت به مشتریان خود اطمینان داد که مشکلی برای تامین حجم کوپلیمر مورد نیاز آن ها در طول ماه اوت وجود نخواهد داشت.
بر اساس این گزارش قیمت اسپات پروپیلن گرید پلیمر بر مبنای FD شمال غرب اروپا در تاریخ چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۷۶۰ یورو و ۵۰ سنت تعیین شد که تخفیفی ۳.۵ درصدی را نسبت به قیمت قراردادهای ماه ژوئیه پروپیلن در بازار اروپا، یعنی ۷۹۰ یورو برای هر تن، نشان می دهد. در حال حاضر قیمت اسپات این محصول در بازار اروپا در پایین ترین سطح از تاریخ ۱۹ ژانویه امسال قرار دارد.


 بیشتربدانید: قیمت فروش کربنات کلسیم

 بیشتربدانید: قیمت فروش کربنات کلسیم پوشش دار و کریستال


در هفته منتهی به یکشنبه ۹ ژوئیه، فعالان بازار پروپیلن از تثبیت قیمت محموله های اسپات این محصول با تخفیفی چهار درصدی نسبت به قیمت قراردادهای در نظر گرفته شده برای این ماه خبر دادند.
منابع صنعتی پیش بینی می کنند: عواملی نظیر بی ثباتی در بخش تولید مشتقاتی نظیر پلی پروپیلن (PP) در بازار قاره سبز و افت قیمت پروپیلن در ایالات متحده و فراهم شدن فرصت آربیتراژ آن به اروپا، می تواند به افزایش فشار بر قیمت این محصول در ماه های اوت و سپتامبر دامن بزند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر