ممنوعیت استفاده از نیِ پلاستیکی در “نوشاتل” سوئیس
شما اینجا هستید
پلاستیک » ممنوعیت استفاده از نیِ پلاستیکی در “نوشاتل” سوئیس

ممنوعیت استفاده از نیِ پلاستیکی در "نوشاتل" سوئیس

اخبار پلاستیک به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، در پی اقدامی به دنبال روند جهانی برای کاهش پسماندهای پلاستیکی استفاده از نی‌های نوشیدنی پلاستیکی در کافه‌های شهر نوشاتل سوئیس از سال ۲۰۱۹ میلادی ممنوع خواهد شد.

 این ممنوعیت که از یکم ژانویه سال آینده به اجرا در می‌آید، نوشاتل را به اولین شهری در سوئیس تبدیل می‌کند که استفاده از نیِ پلاستیکی در آن ممنوع است.

اتحادیه هتل‌ها و غذاخوری‌های نوشاتل و بسیاری از صاحبان رستوران‌های محلی در بیانیه‌ای رسمی حمایت خود را از این اقدام اعلام کرده‌اند.

لیلا رولی، مبتکر این جنبش این حرکت را رویکردی آسان و اقتصادی در جهت منافع محیط زیست می‌داند که در آن هر فردی می‌تواند حرکتی کوچک ایجاد کند.

وی هم‌چنین هدف این جنبش را ایجاد کافه‌ها و رستوران‌هایی که در آن به جای نی‌های پلاستیکی از مواد چند بار مصرف و زیست تخریب‌پذیر استفاده می‌شود، اعلام کرده است.

این شهر هم‌چنین کمپین آگاه سازی راه اندازی کرده است تا رستوران‌ها را جهت پذیرش تغییر آماده کند.

در ماه آوریل سال جاری نیز یک سازمان کمپینی با هدف ممنوعیت نی‌های پلاستیکی در قسمت فرانسوی سوئیس راه اندازی کرد که ۱۵ موسسه به این کمپین پیوستند.

این حرکت مقامات را به ممنوعیت کامل نی‌های پلاستیکی در سراسر این شهر واداشت.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، سخنگوی نخست وزیر انگلیس در ماه ژانویه اعلام کرد که از دهه ۱۹۵۰ میلادی هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک تولید شده و تحقیقات نشان می‌دهد در صورتی که اقدامی فوری جهت کاهش این تقاضا صورت نگیرد، این رقم تا سال ۲۰۵۰ احتمالا به ۳۴ میلیارد تن خواهد رسید.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر