شما اینجا هستید
پلیمر » معجزه پودر سرامیک، فلز و پلیمر

معجزه پودر سرامیک، فلز و پلیمر

 

معجزه پودر سرامیک، فلز و پلیمر

اخبار صنایع پلیمر به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی:

دستگاه Desktop Metal با استفاده از پودر سرامیک و فلز و ترکیب آن با پلیمر نرم کار می‌کند. لایه‌هایی از این مخلوط برای ساختن اشیاء به‌کاربرده می‌شود، چیزی که بعد به شرکتی به اسم مایکرو ویر کنترل‌شده پیشرفته برده می‌شود. پلیمر در اینجا سوزانده می‌شود و بدون تغییر شکل فلز باهم مخلوط می‌شود. لایه‌های سرامیک قطعات فلز را کنار هم نگه می‌دارد تا طراح هر زمان که خواست آن‌ها را جدا کند.

سی ان بی سی در گزارشی به تولید قطعات پلیمری با استفاده از چاپگرهای ۳ بعدی پرداخته است. Desktop Metal  نام  استارت آپی است که با استفاده از تکنولوژی چاپگرهای ۳ بعدی اشیاء فلزی را مطمئن‌تر، در اندازه کوچک‌تر و با هزینه کمتر نسبت به صنایع سنتی که نیاز به هزینه بیشتر در ماشین‌آلات، فضای بیشتر و خطرات فیزیکی برای کارگران دارد، تولید می‌کند.

ریک فولاپ، مدیر و سرمایه‌گذار در دوشنبه گذشته اعلام کرد که شرکت او نزدیک به ۱۱۵ میلیون دلار برای تحویل اولین دستگاه به مشتریانش در ایالات‌متحده آمریکا سرمایه‌گذاری کرده است. ظرفیت سرمایه‌گذاری در این طرح ۲۱۲ میلیون دلار است و ارزش معامله این شرکت، بنا بر آنچه منابع آگاه آن را تائید کردند، بیش از یک میلیارد دلار برآورد شده است.


بیشتربدانید:


شرکت‌هایی مثل  NEA و  Lux که مجموعه سرمایه‌گذاران در این استارت آپ را شکل می‌دهند و در استفاده از ظرفیت‌های تکنولوژی‌های پیشرفته پیشگام هستند تمایل دارند از چاپگرهای این استارت آپ در فعالیت‌های خودشان استفاده کنند. مجموع شرکت‌های حامی این طرح، بی ام و، سرمایه‌گذاری جی ای، و شرکت سرمایه‌گذاری گوگل و … است.

داینا گریسون یکی از سرمایه‌گذاران در  NEA می‌گوید: این  گروه محصولی را ارائه داده که می‌تواند مشکلات پیچیده تکنولوژیکی  را در ۱۸ ماه حل کند. تکرار سرمایه‌گذاری ما نشان از توانایی اجرایی آن‌ها دارد به این دلیل که ما معتقدیم بازار بزرگ و پرظرفیتی در این زمینه وجود دارد.

براساس گزارش WOHLORS در سال ۲۰۱۶، در سال گذشته درآمد کل صنایع تولیدی ۵٫۱ میلیارد دلار بود درحالی‌که سهم چاپگرهای ۳ بعدی در آن به ۱ میلیارد دلار می‌رسید.

دستگاه Desktop Metal با استفاده از پودر سرامیک و فلز و ترکیب آن با پلیمر نرم کار می‌کند. لایه‌هایی از این مخلوط برای ساختن اشیاء به‌کاربرده می‌شود،  چیزی که بعد  به شرکتی به اسم مایکرو ویر کنترل‌شده پیشرفته برده می‌شود. پلیمر در اینجا سوزانده می‌شود و بدون تغییر شکل فلز باهم مخلوط می‌شود. لایه‌های سرامیک  قطعات فلز را کنار هم نگه می‌دارد تا طراح هر زمان که خواست آن‌ها را جدا کند. اشیای چاپ‌شده  آماده استفاده است. اشیایی که از نظر ساختار و شکل  با قطعات فلزی قابل‌مقایسه است.

Desktop Metal  اولین چاپگرش را به مشتریان در پاییز عرضه می‌کند. این سیستم که ۱۲۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده برای مهندسانی طراحی‌شده که می‌خواهند به‌سرعت توسعه نمونه‌های سخت‌افزاری‌شان را  در محیط آزمایشگاهی یا محل کارشان آزمایش کنند.

Desktop Metal  در سال آینده محصولاتی را به کسب‌وکارها عرضه می‌کند که می‌تواند با استفاده از چاپگرهای ۳ بعدی، قطعات فلزی بزرگ را در کارخانه‌ها تولید کند. کاری که نزدیک به ۴۲۰ هزار دلار هزینه می‌برد. برلینگتون، یکی از شرکت‌های ماساچوست، جایی که ۱۵۰ نیروی تمام‌وقت دارد روی بازار آمریکا تمرکز کرده است.

ریک فولاپ می‌گوید که تقاضا از سراسر جهان برای این دستگاه وجود دارد اما آمریکا هنوز جایی است که بیشتری انتظار و بیشترین تقاضا را دارد.  آمریکا کشوری است که رهبر پژوهش، طراحی و نوآوری در سخت‌افزار است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر