شما اینجا هستید
پلیمر » معامله ۲۰ میلیون سهم پتروشیمی شیراز

معامله 20 میلیون سهم پتروشیمی شیراز

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه( ۱۵ بهمن ماه ) با افزایش ۸۹ واحدی روی رقم ۹۷ هزار و ۸۰۸ واحد ایستاد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۱۶۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۱۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۷ هزار و ۷۹۶ نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم ‌وزن  با افزایش ۶۰ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۰۹ واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۸۲ واحدی به رقم  ۱۰۴ هزار و ۹۶۱ واحد دست یافت و شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۹۳ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۲۴۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۳واحدی عدد  ۲۰۹ هزار و ۴۷۱ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی جم با ۳۳،خدمات انفورماتیک با ۳۰ واحد و پالایش نفت بندر عباس با ۲۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ۵۵ واحد، پتروشمیی مبین با ۲۳واحد و تاپیکو با ۲۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

بر پایه این گزارش، ۲۰ میلیون سهم تاپیکو به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان با معاملات کد به کد از سوی سهامدار عمده همراه بود .

شاخص فرابورس (آیفکس) نیز امروز رشد بیش از ۲ واحدی را تجربه کرد و بدین ترتیب آیفکس در جایگاه یک هزار و ۸۵ واحدی قرار گرفت و مبادلات فرابورس ایران با نقل و انتقال ۳۸۸۸ میلیون ورقه به ارزش یک ‌هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال در ۴۷ هزار و ۳۴۳نوبت پایان یافت.

در معاملات امروز، نمادهای معاملاتی مارون (پتروشیمی مارون)، سمگا (گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و وهور(مدیریت انرژی تابان هور) بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفکس داشته، اما ارفع (آهن و فولاد ارفع)، دماوند (تولید برق دماوند) و بمپنا (تولید برق عسلویه مپنا) بالاترین تاثیر منفی را بر جای گذاشتند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر