معامله ۱۷ میلیون سهم ۲ شرکت پتروشیمی
شما اینجا هستید
پلیمر » معامله ۱۷ میلیون سهم ۲ شرکت پتروشیمی

معامله 17 میلیون سهم 2 شرکت پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه (۳۱ اردیبهشت ماه ) با افزایش ۹۱ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۲۲۷ واحد ایستاد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۷۷۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۶۳۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۰ هزار و ۲۰۷ نوبت داد و ستد بود.

ارزش بازار نقدی بورس تهران اما اندکی بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان بود.

بر پایه این گزارش ، شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۲ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۲۹۶ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۴۱ واحدی به رقم  ۱۰۱ هزار و ۷۳۷ واحد دست یافت و شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۶۱ واحدی به رقم ۶۷ هزار و ۸۲۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۱۱ واحدی عدد  ۲۰۱ هزار و ۸۳۸ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۲ واحدی روی رقم یک هزار و ۱۰۷ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با ۴۵ واحد ، فولاد خراسان با ۴۲ واحد و پتروشیمی مبین با ۲۹ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو با ۲۳ واحد، پالایش نفت تبریز با ۲۲ واحد پارس خودرو با ۲۰واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

همچنین در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، امروز ۷۵۰ میلیون سهم تاپیکو به ارزش بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد.

در تأمین سرمایه امید نیز ۲۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبه‌رو شد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر