شما اینجا هستید
پلیمر » معامله بیش از ۷ میلیون سهم پتروشیمی مبین

معامله بیش از ۷ میلیون سهم پتروشیمی مبین

معامله بیش از 7 میلیون سهم پتروشیمی مبین

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه( ۱۲ آذر ماه ) با کاهش ۳۴۴ واحدی روی رقم ۹۰ هزار و ۹۵۱ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۸ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۶۴۶ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۳۴۳ واحدی به رقم  ۹۸ هزار و ۴۰۷ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۴۴۶ واحدی به رقم ۶۵ هزار و ۶۱۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۳۳۳ واحدی عدد ۱۹۳ هزار و ۶۲۸ واحد را به نمایش گذاشت.


بیشتر بدانید:خرید و فروش مواد پلیمری


 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۹۷میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۰ هزار و ۵۶۷ نوبت داد و ستد بود.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۲ واحدی روی رقم یک هزار  و ۲۰ واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های تاپیکو با ۳۶ واحد، ایران خودرو با ۲۱ واحد و ارتباطات سیار ایران با ۲۰ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۸۶ واحد، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندر عباس هر یک تا ۵۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با ۵۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

بر پایه این گزارش ، معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی فارابی، پتروشیمی زاگرس، سیمان شرق و حق‌ تقدم سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین متوقف شدند که در مقابل هیچ نماد معاملاتی متوقف آماده بازگشایی نشد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر