شما اینجا هستید
پلاستیک » معرفی ۶ محصول نانویی با کاربرد در صنعت چاپ و بسته‌بندی

۹۵/۱۰/۱۲

معرفی ۶ محصول نانویی با کاربرد در صنعت چاپ و بسته‌بندی

همزمان با برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی ۶ محصول مبتنی بر فناوری نانو مرتبط با این حوزه عرضه شد.

به گزارش ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی آخرین دستاوردها و محصولات فناوری نانو تولید شده مرتبط به حوزه چاپ و بسته‌بندی عرضه شد.

پوشش سخت و مقاوم و پوشش‌های تزئینی نانویی از جمله محصولات عرضه شده در این نمایشگاه بوده است. پوشش‌های نانوساختار سخت و مقاوم با اعمال بر روی سطوح قطعات صنعتی، تیغه‌ها و ابزارها و قالب‌ها که تحت خوردگی، سایش و فرسایش هستند، باعث ایجاد مقاومت بالا در این قطعات شده و طول عمر قطعات را تا چندین برابر افزایش می‌دهند.

افزایش عمر قطعات، تیغه‌ها، ابزارها و قالب‌ها و نیز عدم نیاز به تعمیرات متوالی، افزایش کیفیت سطحی قطعات، کاهش هزینه تولید و صرفه‌جویی ارزی ازجمله مزایای این پوشش‌ها هستند.

پلاستیک‌های دوستدار محیط زیست از دیگر محصولات عرضه شده در این نمایشگاه است. این دسته از محصولات تولید شده مشتمل بر کامپاندهای دوستدار محیط زیست هستند که با هدف کمرنگ کردن رد پای کربن در صنایع و همچنین کاستن از ماندگاری پلاستیک‌ها در محیط زیست طراحی شده‌اند.

این محصولات حاوی ترکیبات نشاسته ترموپلاستیک با پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر هستند از این رو این محصولات قابلیت تخریب کامل در محیط طبیعی پس از اتمام دوره مصرف را دارد.

کیسه‌های آنتی‌باکتریال نیز برای محیط‌های بیمارستانی کاربرد دارد. این کیسه دارای خاصیت آنتی‌باکتریالی ۹۹٫۹۵ درصدی و مقاومت فیزیکی بالا است. نفوذ ناپذیر، پایداری خواص و ضد نشت از دیگر مزایای این محصول به شمار می‌رود.

مرکب‌های جوهر افشان با استفاده از فناوری نانو محققان کشور نیز باعث افزایش کیفیت چاپ می‌شود. مواد اولیه این مرکب بر پایه مواد اولیه گیاهی و معدنی است که موجب افزایش طول عمر هد و کاهش دهنده دمای هد خواهد شد.

دستگاه مولد پلاسمای سرد جهت افزایش کیفیت چاپ و بسته‌بندی از دیگر دستاوردهای محققان کشور در صنعت چاپ و بسته بندی است. این دستگاه شامل سه سامانه پلاسمایی است و باعث افزایش کیفیت چاپ و ماندگاری بیشتر طرح چاپ شده، می‌شود.

منبع : ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر