شما اینجا هستید
پلیمر » یک چهارم تقاضای نفت در ۵ سال آینده مربوط به محصولات پتروشیمی خواهد بود

یک چهارم تقاضای نفت در 5 سال آینده مربوط به محصولات پتروشیمی خواهد بود

اخبار پلیمر به نقل از “ایران اکونومیست” ،  برگزاری رویترز اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی در چشم انداز پنج ساله خود، مسیر تقاضای جهانی برای نفت و گاز تا سال ۲۰۲۳ میلادی را به سمت محصولات پتروشیمی برآورد کرده است.
بر این اساس، مصرف جهانی نفت تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه آن، مربوط به تقاضا برای محصولات پتروشیمی خواهد بود.
همچنین مصرف کود شیمیایی، پلاستیک و محصولات زیبایی، یک چهارم رشد تقاضای نفت را به خود اختصاص خواهد داد که این تغییر، چالش بزرگی برای صنعت نفت به همراه خواهد داشت.
از طرفی، با توجه به فناوری های جدید، مصرف بنزین و گازوئیل نیز با ورود سوخت های با کارایی بالاتر، کاهش چشمگیری خواهد داشت.

** بین اوپک و صنعت شیل آمریکا نقطه مشترکی وجود دارد
به گزارش رویترز، در کنفرانس انرژی «سراویک» که دیروز (دوشنبه) در هیوستون آمریکا با حضور نمایندگان سازمان اوپک و صنعت شیل آمریکا برگزار شد، اعضای اوپک از تولیدکنندگان شیل خواستند تا به منظور تثبیت قیمت های نفت در حد کنونی، به برنامه جهانی کاهش تولید بپیوندند.
«محمد بارکیندو» دبیرکل اوپک در این کنفرانس گفت:

گرچه افزایش عرضه نفت آمریکا موجب تخریب سهم بازار این سازمان از بازارهای جهانی در سال گذشته شد اما «درک مشترکی» میان اعضای اوپک و تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا وجود دارد و آن اینکه «همه ما متعلق به این صنعت هستیم».

**عراق شرکت ملی نفت ایجاد می کند
به گزارش رویترز، مجلس عراق به ایجاد شرکت ملی نفت با هدف اداره بخش انرژی این کشور، رای داد.
به گفته یکی از اعضای مجلس عراق، ایجاد این شرکت در توسعه بخش انرژی عراق بسیار موثر است و به عنوان چتری برای شرکت های دولتی نفت عراق عمل خواهد کرد.
کار شرکت ملی نفت، اداره فعالیت های بالادستی صنعت نفت خواهد بود و به وزارت نفت عراق این امکان را می دهد که برنامه ها و راهبردهایی را برای توسعه صنعت انرژی ایجاد کند.
مقامهای کرد نیز با این تصمیم موافقت کردند.

**تولیدکنندگان مشترک اوپک و شیل باید قیمت نفت را تثبیت کنند
به گزارش رویترز، «امانوئل ایبه کاچیکوو» وزیر نفت نیجریه در کنفرانس انرژی سراویک که دیروز (دوشنبه، ۱۴ اسفند) در هیوستون آمریکا میان نمایندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و صنعت شیل آمریکا برگزار شد، گفت:

تولیدکنندگان نفتی که بطور همزمان در صنعت شیل و اوپک فعالند، باید برای تثبیت قیمت های نفت تلاش کنند.
برای نمونه، شرکت های اکسون موبیل، شورون آمریکا و رویال داچ شل هم در زمینه شیل فعالند و هم در نیجریه که بخشی از اوپک است، نفت برداشت می کنند.
کاچیکوو گفت:

ما باید بر شرکت هایی که هم در صنعت شیل فعالند و هم در اوپک دستی دارند، نظارت و آنها را ملزم به پذیرفتن مسئولیت تثبیت قیمت های نفت کنیم.

**نفت ونزوئلا بخشی از کنفرانس سراویک را به خود اختصاص داد
به گزارش رویترز، کارلوس پرز، وزیر نفت اکوادور، در کنفرانس انرژی سراویک که دیروز (دوشنبه، ۱۴ اسفند) در هیوستون آمریکا میان نمایندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و صنعت شیل آمریکا برگزار شد، اعلام کرد که تولید نفت ونزوئلا هم اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از بالاترین سطح تولید آن است، اما این موضوعی است که خود ونزوئلا باید در مورد آن تصمیم گیری کند.
«سهیل محمد المزروعی» وزیر نفت امارات نیز در این کنفرانس گفت:

اوپک، کاهش تولید نفت ونزوئلا را در سال گذشته به بحث گذاشت و برای احیای تولید نفت این کشور پیشنهاد کمک فنی به آن داده است.
تولید نفت ونزوئلا در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۳ درصد کاهش، به کمترین میزان در ۲۸ سال اخیر، یعنی ۲ میلیون و ۷۲ هزار بشکه در روز رسید.

**شرکت آمریکایی هس: صنعت شیل با نفت ۵۰ دلاری منطبق خواهد بود
به گزارش رویترز، «جان هس»، مدیرعامل شرکت انرژی آمریکایی «هس»، فعال در زمینه اکتشاف و تولید نفت و گاز در نیویورک، در کنفرانس انرژی «سراویک» که دیروز (دوشنبه، ۱۴ اسفند) در هیوستون آمریکا میان نمایندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و صنعت شیل آمریکا برگزار شد، گفت:

تولید نفت شیل، سهم رو به افزایشی از تولید جهانی این کالا را به خود اختصاص خواهد داد. به گفته هس، تولید شیل با نفت ۵۰ دلاری تطبیق دارد، در حالی که قیمت کنونی نفت در مرز ۶۰ دلار است.

**نفت آمریکا تا پنج سال آینده در بازارهای جهانی حکمفرمایی می کند
رویترز به نقل از آژانس بین المللی انرژی گزارش کرد که میزان تولید نفت شیل آمریکا در ۵ سال آینده، آنقدر افزایش خواهد یافت که به بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان تبدیل خواهد شد.
بر این اساس، پیش بینی می شود که میزان تولید نفت غیراوپکی ها تا سال ۲۰۲۳ میلادی با روزانه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه افزایش به ۶۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز برسد و آمریکا به تنهایی نزدیک به ۶۰ درصد از این رشد را به خود اختصاص دهد.
آژانس بین المللی انرژی انتظار دارد که تولید نفت خام آمریکا تا سال ۲۰۲۳ میلادی با روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه افزایش، به ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر