شما اینجا هستید
صنایع پلاستیک و پلیمر » محصولات پتروشیمی ایران پشت دروازه های سن پترزبورگ

محصولات پتروشیمی ایران پشت دروازه های سن پترزبورگ

 

محصولات پتروشیمی ایران سن پترزبورگ

اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر به نقل از گروه اقتصادی آنا:

روسیه به عنوان یک بازار بزرگ می تواند میزبان محصولات پتروشیمی ایران باشد و ازاین رو به تازگی پس از رایزنی و بازاریابی های گسترده صادرات به این کشور به صورت جدی و با رویکردی نوین از سوی مجتمع های پتروشیمی کشورمان در حال انجام است.
تحلیلگران اعتقاد دارند که شناخت روش‌های مناسب حمل و نقل کالاهای ایرانی به روسیه، بررسی فرصت‌های روز و آتی تجارت با روسیه، معرفی وسعت و حجم مبادلات بازار مشترک ایران و روسیه، پیش نیازهای بنگاه‌های ایرانی جهت تجارت ، آشنایی با استانداردهای کالایی و خدمات بازار و معرفی کالاهای ایرانی دارای مزیت جهت تجارت با روسیه باید از سوی مجتمع های پتروشیمی مورد توجه قرار گیرد.
با توجه به موراد ذکر شده استراتژی صحیح برای افزایش صادرات محصولات پتروشیمی نه تنها مانع خام فروشی مواد اولیه هیدروکربوری (مانند نفت خام و گاز طبیعی) می شود، بلکه باعث افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری نیز می شود که یکی از مهم ترین دغدغه های فعلی سیاست گذاران اقتصادی است و بدون تردید تنوع در مقاصد صادراتی می تواند اثر بخش باشد.
در همین حال، علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید محصولات پتروشیمی ایران توسط کشورهای مختلف جهان، گفت: افزون برمشتریان سنتی چندین کشور خواستار امضای قراردادهای خرید محصولات مختلف پتروشیمی از ایران شده اند.


بیشتر بدانید :  لیست تولیدکنندگان صنایع پلاستیک و پلیمر ایران

بیشتر بدانید :  پروسه تزریق پلاستیک

بیشتر بدانید :  قیمت روز پلاستیک های مهندسی


وی تصریح کرد: برخی مجتمع های پتروشیمی بازارشان را از برخی مشتریان سنتی به روسیه تغیبر داده اند و این رویکرد جدید روندی خوب در مسیر افزایش صادرات است.
در این میان رئیس مشترک اتاق ایران و روسیه نیز با تاکید بر اهمیت راهبردی روابط دوکشور گفت: این کشور نیاز فراوانی به واردات محصولات پتروشیمی دارد و باید همکاری مناسبی میان تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی کشورمان برای گسترش صادرات به روسیه برنامه ریزی شود.
اسدالله عسگراولادی به پایین بودن رونق تولید محصولات پتروشیمی در روسیه اشاره کرد و گفت: شرایط بازار روسیه برای صادرات محصولات پتروشیمی ایران بسیار مساعد است و باید در جهت شناسایی توانمندی های ایران در روسیه تلاش بیشتری شود.
وی اظهار کرد: صادرکنندگان محصولات پتروشیمی ما باید در نمایشگاه های روسیه شرکت کنند و با خریداران محصولات پتروشیمی روسی وارد مذاکره شوند. در سال های گذشته حضور خوب صادرکنندگان ما در نمایشگاه پتروشیمی در روسیه منجر به قراردادهای خوبی شد که امیدواریم امسال هم شاهد قراردادهای خوبی برای صنعت پتروشیمی باشیم.
صادرات۳۰۰ میلیون دلاری ایران به روسیه در سال ۲۰۱۶
نماینده اتاق بازرگانی و صنایع روسیه در ایران چندی پیش گفت، به لطف لغو موانع تجاری، در سال ۲۰۱۶۶ حجم مبادلات تجاری بین ایران و روسیه نسبت به سال قبل به میزان ۷۰ درصد افزایش یافت
وی افزود: حجم مبادلات تجاری در سال گذشته ۲٫۲ میلیارد دلار بود که بخش عمده آن مربوط به صادرات ماشین آلات، تجهیزات، بخش حمل و نقل، مواد غذایی و فلزات روسی به ایران بود اما صادرات ایران به روسیه تنها ۳۰۰ میلیون دلار از این رقم را به خود اختصاص داده است.
ماکسیموف افزود: ما فکر می کنیم افزایش مبادلات تجاری به بهبود روابط دوجانبه بین کشورهای ما و افزایش علاقمندی تجار ایرانی و روس به فعالیت های بازرگانی مشترک بستگی دارد. به علاوه، دو دولت از طریق گشایش بانک های ویژه، سرمایه گذاری های مشترک، مناطق آزاد تجاری، مناطق آزاد اقتصادی، برقراری مجدد ارتباطات حمل و نقل و ابتکارات جدید از جمله ایجاد کوریدورهای سبز و تسهیل رژیم اعطای روادید در حال ایجاد شرایط تجاری لازم هستند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر