شما اینجا هستید
پلیمر » قطر به دنبال ساخت بزرگترین واحد کراکر خاورمیانه

قطر به دنبال ساخت بزرگترین واحد کراکر خاورمیانه

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  به نقل از پلاتس، شرکت دولتی قطر پترولیوم روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه از برنامه خود برای ایجاد یک مجموعه پتروشیمی جدید در منطقه راس لفان این کشور خبر داد و از شرکت های بین المللی دعوت کرد تا طرح های پیشنهادی (proposals) خود را برای تشکیل یک جوینت ونچر ارسال کنند.
مجموعه یادشده که قرار است تا سال ۲۰۲۵ میلادی تکمیل شود؛ شامل یک واحد کراکر اتان با ظرفیتی معادل یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن اتیلن در سال است که در صورت بهره برداری آن را به بزرگترین کراکر خاورمیانه تبدیل می کند.
این مجموعه تازه ترین طرح در میان پروژه های جدید برنامه ریزی شده توسط شرکت های دولتی نفت و گاز خاورمیانه است که به دنبال توسعه حوزه فعالیت خود و حرکت به سوی بخش پایین دستی هستند.

روز یکشنبه همین هفته نیز شرکت ملی نفت ابوظبی از ۴۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری و فرصت های مشترک همکاری (partnership opportunities) برای گسترش شاخه پالایش و پتروشیمی خود در منطقه الرویس امارات خبر داد.
عربستان سعودی نیز در ماه آوریل امسال توافقنامه ای را با شرکت فرانسوی توتال برای ساخت یک مجموعه پتروشیمی بزرگ به ارزش پنج میلیارد دلار در خلیج فارس به امضاء رساند.

این طرح شامل یک واحد کراکر با خوراک مخلوط (۵۰ درصد اتان و Off-gas پالایشگاه) است که قادر به تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن اتیلن خواهد بود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر