کربنات کلسیم چیست؟

کربنات کلسیم یک ماده معدنی استثنایی است.

———————————————————————————————————————————————-

فروش کربنات کلسیم کریستال و کربنات کلسیم پوشش دار

قیمت کربنات کلسیم کریستال و کربنات کلسیم پوشش دار

با ما تماس بگیرید : ۰۹۳۸۸۱۵۱۳۵۸

———————————————————————————————————————————————–

کربنات کلسیم

 کربنات کلسیم یا CaCo3، بیش از ۴ % از پوسته ی زمین را شامل و در سرتاسر دنیا پیدا میشود. کربنات کلسیم یکی از پرکاربردترین مواد شناخته شده برای بشر است.این ماده می‌تواند به صورت مصنوعی تولید شود و البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی مانند حلزون و خرچنگ نیز موجود است.جنس مروارید نیز از کلسیم کربنات است.

کلسیم کربنات برای استفاده در صنعت، از معدن استخراج می شود. کربنات کلسیم خالص می تواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه می تواند بوسیله ی عبور دادن دی اکسید کربن از درون محلول کلسیم هیدروکسید بوجود آید.

کربنات کلسیم در اثر حرارت با از دست دادن CO2 به آهک تبدیل می‌شود که از آن در کارهای ساختمانی ، در صنعت استخراج آهن و تولید فولاد به‌عنوان کمک ذوب و برای تهیه کاربید کلسیم استفاده می‌شود. از آهک در کشاورزی برای اصلاح خاک و تنظیم PH آن نیز استفاده می‌شود.

از کربنات کلسیم در صنایع کاشی و سرامیک مخصوصاً صنعت لعاب سازی استفاده می‌شود. به دلیل تشکیل یوتکتیک، نقطه ذوب مجموعه را پایین آورده و به هنگام استفاده در لعاب، ضریب انبساط حرارتی لعاب را پایین می‌آورد.

کلسیم کربنات یکی از پرکاربردترین مواد معدنی است که در صنایع کاغذ، پلاستیک ها، رنگ ها و پوشش ها هم به عنوان پرکننده و هم پوشش رنگی(به علت رنگ سفید مخصوصش) کاربرد دارد.

در صنعت کاغذ سازی به خاطر روشنایی بالا و پراکندگی نورش در تمام دنیا با ارزش است و از آن به عنوان یک پرکننده ارزان استفاده می شود تا سطح کدر کاغذ را روشن کند.

ساخت مواد و ساخت و ساز:

کربنات کلسیم در ساخت و ساز هم برای ساختن مواد و هم به عنوان اجزاء و ذرات سیمان مهم و ضروری می باشد. هم چنین در ساخت ملات برای چینش آجرها روی هم، بلوک های بتنی، سنگ ها، پوشش سقف، ترکیب رزین و کاشی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده ، کربن دی اکسید و آهک را تجزیه می کند تا یک ماده اساسی در ساخت استیل، شیشه و کاغذ را بوجود آورد.

منبع : ویکی

کاربردهای کربنات کلسیم

صنعت رنگ ،

صنعت گرانول ،

صنعت بلور و شیشه ،

صنعت عایق ،

صنایع سیم و کابل و الکترود ،

صنایع شیمیایی و ساختمانی ،

صنعت کاشی و سرامیک و لعاب و …

 

فروش کربنات کلسیم با مش ۱۰۰ – مش ۲۰۰ – مش ۳۲۵ – مش ۴۰۰

قیمت کربنات کلسیم با مش ۶۲۵ – مش ۸۰۰ – مش ۱۵۰۰ – مش ۲۰۰۰

قیمت کربنات کلسیم با مش ۲۵۰۰ – مش ۳۵۰۰

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این صفحه
Author Rating
51star1star1star1star1star