شما اینجا هستید
پلیمر » کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت پتروشیمی کوروش به زمین زده شد

کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت پتروشیمی کوروش به زمین زده شد

کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت پتروشیمی کوروش به زمین زده شد

اخبار پلیمر به نقل از “ایران اکونومیست”،  به نقل ازروابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امروز (۱۳ آذر ماه ۱۳۹۶) آیین کلنگ زنی شرکت پتروشیمی کوروش با حضور مدیر عامل وتعدادی از مدیران ومسئولین منطقه ویژه اقتصادی و نماینده بانک کارآفرین به عنوان بانک عامل طرح و همچنین پیمانکار اجرای طرح برگزار شد.
سید امید شهیدی نیا، در آغاز این مراسم، تقارن کلنگ زنی این پروژه با ایام پربرکت میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) به فال نیک گرفت و پروژه پتروشیمی کوروش را یکی از پروژه های خوب در مجموعه  صنایع پتروشیمی دانست و گفت: پروپیلن یکی از مواد پایه برای توسعه زنجیره ی ارزش در صنایع پتروشیمی محسوب می‌شود که خوشبختانه در این پروژه مسیر توسعه ی پایین دست و تکمیل زنجیره‌ی ارزش نیز پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه پتروشیمی کوروش، از نظر تولید یک پروژه متوسط است، یادآور شد: یکی از دغدغه های ما در منطقه اشتغال است. اشتغال غیر از توسعه راه حل دیگری ندارد لذا همه باید دست به دست هم بدهیم تا مسیر توسعه را هموار کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به طرح های در دست اقدام منطقه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۷ طرح در منطقه در حال ساخت هستند که پیشرفت فیزیکی آنها از ۷ درصد تا ۹۰ درصد می‌باشد.
با تکمیل این پروژه ها در چند سال آتی، با سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیارد دلار، ظرفیت خوبی را در منطقه ایجاد می‌کنیم؛ ۲۱ طرح از این ۲۷ طرح در بخش میانی صنایع پتروشیمیایی است و ۶ طرح از آنها واحدهای خدماتی هستند.
وی ادامه داد: در زمینه‌ سرمایه گذاری در منطقه با استقبال خوبی مواجه هستیم و در حال حاضر ۲۴ طرح در دست مطالعه داریم که سرمایه گذاران آن مشخص شده است.
شهیدی نیا سپس به طرح توسعه منطقه پرداخت و خاطر نشان کرد: مهمترین مسئله ای که برای توسعه پیش روی ماست کمبود زمین است که برای حل آن، طرح توسعه منطقه را در دست مطالعه داریم.
امیدواریم با به ثمر رسیدن آن، موج دوم توسعه را در منطقه شاهد باشیم. افزایش ۷ تا ۸ میلیون تنی ظرفیت محصولات بالادست پتروشیمی از ثمرات توسعه  منطقه خواهد بود.
وی تاکید کرد: هم اکنون ۶۰ تا ۷۰ طرح پایین دست امکان سنجی شده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.
ما سعی داریم که توسعه را برای اشغالزایی و رشد اقتصادی پیگیری کنیم و یکی از راهکارهای آن را تکمیل زنجیره  ارزش می‌دانیم.
سید امید شهیدی نیا، همچنین گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان سازمان متولی و بعنوان مسئول پشتیبانی و ارائه‌ زیرساخت های لازم به سرمایه گذاران، تمام تلاش  رابرای  ایجاد بستر توسعه بکار می‌گیرد.
این پروژه  با سرمایه گذاری ۱۹۰ میلیون دلار، قرار است سالانه ۱۵۰ هزار تن پروپیلن و مشتقات پایین دستی تولید کند.
مجتمع پتروشیمی کوروش که ۱۸۵ هزار تن پروپان خوراک خود را از پتروشیمی بندرامام خواهد گرفت، در زمان ساخت بیش از ۷۰۰ شغل و در زمان بهره برداری حدود ۲۰۰ شغل مستقیم ایجاد می‌کند.
این مجتمع به مساحت ۱۰ هکتار در سایت دو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی عملیات اجرایی خود را رسما با کلنگ زنی امروز آغاز کرد و پیش بینی می‌شود ساخت و ساز آن ۴۰ ماه به طول بیانجامد.
در پایان این مراسم، به پاس احترام به محیط زیست در آستانه درب ورودی مجتمع، یک نفر نخل مثمر غرس شد.
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر