شما اینجا هستید
پلیمر » عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی درفروردین ماه اعلام شد

عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی درفروردین ماه اعلام شد

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ ظرفیت اسمی ۵۷ مجتمع پتروشیمی حدود ۶۲ میلیون تن است که از میزان حدود ۶۰ میلیون تن در برنامه تولید واقعی قرار دارد.
براساس این گزارش، عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر در فروردین ماه امسال ۱ میلیون و هفتصد و سی و سه هزار تن بوده است.
همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۲ میلیون و ۳۸هزارتن بوده است.
بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۱ مجتمع پتروشیمی مستقر درمناطق داخلی کشور در مدت زمان مذکوردر بیش از ۹۳۵ هزار تن بوده است.
مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درفروردین ماه امسال حدود ۴٫۷ میلیون تن بوده است.
میزان فروش داخلی صنعت پتروشیمی تا پایان فروردین ماه نیز۱٫۳۲۵٫۸۲ هزار تن به ارش ۳۴٫۵۹۲٫۲۸۹ میلیارد ریال بوده است.
همچنین فروش بین مجتمعی شرکت ها نیز ۸۴۹٫۵۱ هزارتن به ارزش ۱۹۷۱۴٫۳۵۳ میلیارد ریال رسید.
گفتنی است که بالاترین عملکرد تولیددر فروردین  ماه امسال را مجتمع های پتروشیمی خوزستان، اهتمام جم،خراسان، آریا ساسول، بیستون، شیمی بافت، نوری، پلیمر کرمانشاه و شیراز به خود اختصاص دادند.

صادرات

مجتمع های پتروشیمی در نخستین ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون و نهصد و نود هزار تن محصول به ارزش بیش از یک میلیارد و یکصد و شصت و هفت میلیون دلار را صادر کردند.
درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیش از ۹۹۹ هزارتن محصول به ارزش ۵۷۴ میلیون و هفتصد و سی و هشت میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از ۶۳۸ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۳۳۴ میلیون دلارروانه بازارهای بین المللی شد.
همچنین تا پایان فروردین ماه، درسایر مناطق، بیش از ۳۴۱ هزارتن محصول به ارزش ۲۵۸ میلیون دلار صادر شد.
بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از ۲۴۵ هزارتن و پتروشیمی نوری ازنظرارزش با بیش ۱۱۴ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان سال به خود اختصاص دادند.
همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از ۲۰۶ هزار تن صادرات توانست حدود ۱۰۶ میلیون دلار صادرات را رقم بزند.
در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۱۰۲هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۴۱ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر