شما اینجا هستید
پلیمر » عبور صادرات پتروشیمی مروارید از ۳۰۰ میلیون دلار

عبور صادرات پتروشیمی مروارید از 300 میلیون دلار

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  مجتمع پتروشیمی مروارید با ظرفیتی مطلوب در حال تولید است و در مجموع از ابتدای سال ۹۶ تا پایان بهمن ماه ۸۴۱ هزار تن محصول را تولید کرده و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کرده است.

بر اساس این گزارش مدیرعامل پتروشیمی مروارید چندی پیش با اشاره به این که این مجتمع امسال ۷۵ درصد ظرفیت اسمی تولید داشته است، گفت:

تولید پتروشیمی مروارید در سال آینده به ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی می‌رسد.
غلامرضا جوکار درباره وضع تولید در مجتمع پتروشیمی مروارید اظهار کرد:

این مجتمع نسبت به ۲ سال گذشته به دلیل بهبود تامین خوراک بیش از ۷۵ درصد ظرفیت اسمی تولید داشته است و امیدواریم که با رفع برخی موانع، سال آینده ثبات خوبی در زمینه فروش محصولات داشته باشیم.
وی با اشاره به این که پتروشیمی مروارید برای عملکرد بهتر ظرفیت بالایی دارد و به دنبال تثبیت وضع پایدار و ساماندهی امور درون سازمانی خود است، افزود:

براساس برنامه، در سال آینده به ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی تولید می‌رسیم.
به گفته جوکار، پتروشیمی مروارید به دنبال افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت اسمی واحد اتیلن است تا ظرفیت آن را از ۵۰۰ هزار تن به ۶۵۰ هزار تن برساند.

این طرح امکان سنجی شده و در مرحله مهندسی تفصیلی است.
مدیرعامل پتروشیمی مروارید با بیان این که به تولید رساندن ظرفیت خالی واحد منواتیلن گلایکول نیز در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد:

با کمک سهامداران جدید پتروشیمی دماوند امیدواریم این مجموعه فعالیت خود را به سرعت آغاز کند و زیرساخت‌های لازم برای فاز دوم منطقه عسلویه تامین شود.
جوکار به صادرات ۹۵ درصد MEG تولیدی پتروشیمی مروارید به کشورهای آسیایی مانند چین، هند و مقادیر بسیار کم به ترکیه اشاره و اظهار کرد:

در تلاش برای دستیابی به بازارهای اروپایی هستیم؛ اتیلن تولیدی نیز به طور کامل به خط لوله اتیلن غرب وارد و برش سه کربنه نیز به پتروشیمی‌های منطقه تحویل شد.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر