شما اینجا هستید
پلیمر » ضرورت توجه به صنایع پائین دستی پتروشیمی درسال حمایت از کالای ایرانی

ضرورت توجه به صنایع پائین دستی پتروشیمی درسال حمایت از کالای ایرانی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، حمیدرضا صالحی با تاکید بر ضرورت توجه به صنایع پائین دستی پتروشیمی درسال حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد:‌

صنایع پائین دستی می‌تواند زنجیره کاملی را برای ایجاد اشتغال مولد فراهم کند و از سوی دیگر سهم این بخش از صنعت در محصولاتی که درسبد مصرفی خانوارها جای دارد بالاست و همین موضوع نیز ضرورت توجه به صنایع پائین دستی پتروشیمی را پررنگ کرده است.
صالحی عنوان کرد:‌

با توجه به حمایت‌هایی که ازسوی حاکمیت و مقام معظم رهبری در مصرف و حمایت از کالای ایرانی صورت گرفته است، صنعت پتروشیمی در یخش های مختلف به ویژه پائین دست آن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی اضافه کرد:‌

باید تلاش شود تا کالاهایی که ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی دارند در داخل کشورتولید بیشتری داشته باشند و با توجه به امکان صادرات آن توجه لازم به صنایع پائین دستی پتروشیمی معطوف شود.
نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه صنعت پتروشیمی دارای مزیت نسبی برای کشور است، تصریح کرد:‌

چاره‌ای جز  حرکت به سمت اقتصاد آزاد وجود ندارد و پیوستن به سازمان تجارت جهانی یک الزام اقتصادی برای همه کشورها شده است در این شرایط  عرضه و رقابت تعیین کننده قیمت‌هاست بنابراین تولید محصولات پتروشیمی باید رقابتی و کیفی باشد.
وی اظهار کرد:

در کالاهایی که دارای مزیت است و به ویژه درکالاهایی که متکی به انرژی بوده و مانند صنعت پتروشیمی توان فنی و مهندسی در آن وجود دارد باید توجه ویژه ای به تولید کالایی در این بخشها انجام شود.
صالحی خاطرنشان کرد:‌

این مزیت ها تولیدات پتروشیمی را به عنوان کالایی رقابتی در بازار جهانی بدل کرده است و می‌تواند سهم مناسبی در بازار خارجی به دست آورد.
وی تاکید کرد:

تولید هر کالایی در کشور علاوه بر تامین بازار داخلی باید قادر باشد بازارهای صادراتی را نیز فتح کند به این دلیل که قیمت تمام شده کالاهایی که تنها با نگاه به بازار داخل تولید میشود بالا خواهد بود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر