شما اینجا هستید
پلیمر » صادرات پتروشیمی کردستان از ۲۶۳ میلیون دلار گذشت

صادرات پتروشیمی کردستان از 263 میلیون دلار گذشت

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  مجتمع پتروشیمی کردستان موفق شد تا پایان بهمن ماه ۹۶ با صادرات بیش از ۲۱۵ هزار تن محصول به ارزش ۲۶۳ میلیون و سیصد و بیست و هفت هزاردلار به جمع بزرگان صادرکننده پلی اتیلن سبک کشورمان بپیوندد.
این مجتمع پتروشیمی با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به حجم خوراک دریافتی از خط لوله اتیلن غرب تولید ۲۴۰ هزار تن محصول را تا پایان سال جاری هدف گذاری کرده است.
همچنین این مجتمع پتروشیمی دربهمن ماه موفق شد ۲۵٫۸۹ هزار تن محصول را به ارزش ۲۹ میلیون و دویست و هشتاد و چهار هزار دلارروانه بازارهای خارجی کند.
گفتنی است که این مجتمع پتروشیمی درنخستین روزهای فروردین ماه امسال با حضور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی بطور رسمی افتتاح شد و درمدار تولید قرار گرفت.
به گزارش نیپنا، فریدون خالدزاده مدیرعامل پتروشیمی کردستان پیشتر اظهار کرده بود:

از اواخر بهمن ماه سال ۹۵ توانستیم خوراک مورد نیاز خود را از طریق خط لوله اتیلن غرب دریافت کنیم ودر۲۱ اسفند به تولید رسیدیم.
خالد زاده تاکید کرده بود:

پتروشیمی کردستان دارای بالاترین استانداردهای HSE است و تمامی موارد ایمنی، بهداشت و محیط زیست مورد توجه جدی قرارگرفته است و با ایجاد ۳۰ هکتار فضای سبز صنعت سبز استان خواهیم شد.
وی با اشاره به ظرفیت اسمی نصب شده پتروشیمی کردستان به میزان ۳۰۰ هزار تن در سال، گفته بود:

حدود ۷۰ درصد محصولات تولیدی صادر و ۳۰ درصد در بازار داخلی عرضه می شود که البته این مقدار بستگی به نیاز وکشش بازارداخل دارد.
بر اساس این گزارش، پتروشیمی کردستان در زمینی به مساحت ١٢٩ هکتار و با سرمایه گذاری ارزی ۲۵۷ میلیون یورو و همچنین (۳۸۰۰ میلیارد ریال) ساخته شده است؛ از ویژگی های بارز این طرح می توان به بکارگیری تجهیزات، قطعه ها و کالاهای با کیفیت اشاره کرد.
این گزارش می افزاید:

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، طرح پتروشیمی کردستان سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک تولید خواهد کرد و خوراک آن از خط لوله اتیلن غرب تامین می شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر