صادرات ۲۰۳ میلیون بشکه میعانات گازی از بزرگترین مجتمع گازی کشور

اخبار و مقالات پلاستیک و پلیمر

اخبار پلاستیک و پلیمر به نقل از “مهر” ، مسئول برنامه‌ریزی صادرات مایعات و میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی از صادرات ۲۰۳ میلیون بشکه میعانات گازی از بزرگترین مجتمع گازی کشور خبر داد.


بیشتر بدانید :  صادرات واردات


 

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، عبدالرحمن صالحی افزود:

سال گذشته بیش از ۲۸ میلیارد متر مکعب گاز ترش از طریق خط پنجم سراسری به پالایشگاه‌های داخلی مجتمع، پالایشگاه‌های فجرجم، ایلام، بیدبلند و چاه‌های نفت آغاجاری ارسال شده است.

وی گفت: این مجتمع سال گذشته یک میلیون و ۴ هزار و ۹۷۵ تن بوتان تولید کرده که ۸۹۹ هزار و ۸۶۷ تن آن صادر و ۷۲ هزار و ۷۰۸ تن آن نیز به پتروشیمی جم تحویل شده است.

به گفته صالحی، میزان پروپان تولیدی مجتمع نیز یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۹۸ تن بوده که یک میلیون و ۶۱۸ هزار و ۴۳۷ تن آن صادر شده است.

مسئول برنامه‌ریزی صادرات مایعات و میعانات گازی دیسپچینگ همچنین میزان تولید میعانات گازی را ۲۰۳ میلیون و ۲۱ هزار و ۴۵۸ بشکه اعلام کرد و گفت:

سال گذشته ۱۵۴ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۳۱۱ بشکه میعانات گازی صادر و ۴۶ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۷۴ بشکه نیز به مبادی داخلی تحویل شده است.

صالحی میزان گوگرد دانه‌بندی شده پالایشگاه‌های پارس جنوبی را ۵۲۱ هزار و ۷۵۳ تن بیان کرد و گفت:

از این میزان ۵۲۰ هزار و ۸۸۸ تن آن صادر شده است.

با راه‌اندازی و تکمیل فازهای جدید پارس جنوبی میزان تولیدات این مجتمع بیش از پیش افزایش خواهد داشت و محصولات پالایشگاه‌های آن به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم تأمین‌کننده مواد اولیه صنایع مختلف از جمله پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها، صنایع پلاستیک‌سازی، صنایع شیمیایی و … خواهند بود.

 

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://ppn247.com/wp-content/uploads/2017/04/تامین-خوراک-چالش-بلند-مدت-صنعت-پتروشیمی-مکزیک.jpghttps://ppn247.com/wp-content/uploads/2017/04/تامین-خوراک-چالش-بلند-مدت-صنعت-پتروشیمی-مکزیک-150x150.jpgپلاستیک و پلیمرصنایع پلاستیک و پلیمراخبار,اخبار پلاستیک,پتروشیمی,پلاستیک,پلیمر,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع پلاستیک,صنایع پلاستیک,قیمت,قیمت مواد اولیه,مواد اولیهصادرات ۲۰۳ میلیون بشکه میعانات گازی از بزرگترین مجتمع گازی کشوراخبار پلاستیک و پلیمر به نقل از 'مهر' ، مسئول برنامه‌ریزی صادرات مایعات و میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی از صادرات ۲۰۳ میلیون بشکه میعانات گازی از بزرگترین مجتمع گازی کشور خبر داد.بیشتر بدانید :  صادرات واردات به گزارش روابط...اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر