شاخص در کانال ۹۵ هزار واحد ماند
شما اینجا هستید
پلیمر » شاخص در کانال ۹۵ هزار واحد ماند

شاخص در کانال 95 هزار واحد ماند

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، بورس تهران امروز کاهش محسوس شاخص را تجربه کرد به طوری که، شاخص کل قیمت و بازده نقدی در پایان معاملات امروزسه شنبه (۸ خرداد ماه ) با کاهش ۱۱۹ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۴۰۹ واحد ایستاد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۳۴۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۶۲ میلیون  سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۳۱۳ نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۵۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۲۴۷ واحد را به نمایش گذاشت ، شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۷ واحدی به رقم  ۱۰۴ هزار و ۳۹۵ واحد دست یافت و  شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۲۰ واحدی به رقم ۶۸ هزار و ۴۱۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۸۲۷ واحدی عدد  ۱۹۹ هزار و ۷۵۰ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۲ واحدی روی رقم یک هزار و ۹۹ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات تا ۶۲ واحد ، معدنی و صنعتی گل گهر با ۴۵ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۴۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صناع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۲ واحد، مخابرات ایران با ۵۰ واحد و گسترش فنت و گاز پارسیان با ۳۷ کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر