شما اینجا هستید
پلیمر » سرمایه گذاری های جدید امارات در صنعت پتروشیمی

سرمایه گذاری های جدید امارات در صنعت پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”  ، به نقل از پایگاه اینترنتی د نشنال (The National)، شرکت ملی نفت ابوظبی موسوم به ادنوک که به دنبال توسعه فعالیت های خود در بخش صنایع پایین دستی و پتروشیمی است؛ در نظر دارد تا با تقویت روابط خود با شرکت های پتروشیمی ژاپن، از فناوری های نوین آن ها برای گسترش شاخه پتروشیمی خود بهره گیرد.
سلطان الجابر، وزیر دولت و رئیس اجرایی ادنوک امارات متحده عربی، می گوید:

ما همزمان با تمرکز بر رشد تقاضا برای محصولات پتروشیمی دارای ارزش افزوده بالا (به ویژه از سوی بازار آسیا)، در پی ایجاد فرصت های همکاری تازه برای توسعه و تحکیم فعالیت های خود در بخش صنایع پایین دستی و پتروشیمی هستیم.
به همین منظور، بسیار مشتاقیم تا همکاری خود با سرمایه گذارانی که آمادگی پیوستن به ما و ارائه کمک هایی در حوزه تکنولوژی، سرمایه و دسترسی به بازارهای بین المللی را دارند؛ افزایش دهیم.
بر اساس اعلام ادنوک، پیش بینی می شود تقاضای آسیا برای محصولات پتروشیمی و انواع پلاستیک، تا سال ۲۰۴۰ میلادی بیش از دو برابر شود.
ژاپن با حجم مبادلات تجاری دوجانبه ای که در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۵ میلیارد دلار رسید؛ یکی از مهمترین شرکای تجاری امارات متحده عربی به شمار می رود.
الجابر به تازگی در دیداری با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، با همراهی مقامات شرکت ادنوک، فرصت های همکاری و سرمایه گذاری جدید را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار، مقامات ادنوک با تعدادی از شرکت های ژاپنی مانند شرکت مهندسی چیودا کورپوریشن (Chiyoda Corporation)، اینپکس (Inpex)، میتسوئی (Mitsui)، هلدینگ جی ایکس تی جی (JXTG Holdings) ایدمیتسو (Idemitsu)، ماروبنی (Marubeni)، Mizuho Bank و گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی (Mitsubishi UFJ Financial Group) در حوزه های مختلف تکنولوژی به گفتگو پرداختند.
ادنوک قصد دارد بیش از ۴۰ درصد از کل ۱۰۹ میلیارد دلار سرمایه در نظر گرفته شده برای هزینه ظرف پنج سال آینده را به متنوع سازی و رشد بخش پایین دستی و پتروشیمی اختصاص دهد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر