شما اینجا هستید
پلیمر » سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری امریکا و عربستان برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری امریکا و عربستان برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از پلاتس، شرکت اکسان موبیل آمریکا و سابک عربستان به تازگی از برنامه خود برای تشکیل یک طرح مشترک (Joint Venture) به ارزش ۱۰ میلیارد دلار برای ساخت یک مجموعه پتروشیمی در ساحل تگزاس (Texas Coast) خبر دادند.
طرح مشترک یادشده، موسوم به پروژه طرح های توسعه ای رشد منطقه گلف کوست (Gulf Coast Growth Ventures project) شامل یک واحد کراکر بخار با ظرفیت سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن، دو واحد تولید پلی اتیلن و یک واحد تولید منو اتیلن گلایکول (monoethylene glycol) است.
این دو شرکت در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی از برنامه خود برای اجرای این طرح خبر دادند و برنامه دارند تصمیم نهایی برای سرمایه گذاری را پس از دریافت تمامی تاییدیه های لازم، اتخاذ کنند.

مجموعه جدید قرار است در بخش سن پاتریشیو در نزدیکی کورپس کریستی ایالت تگزاس به بهره برداری برسد.

سایت یادشده از مزیت دسترسی به خوراک ارزان قیمت برخوردار است.
این مجموعه پتروشیمی بخشی از برنامه شرکت اکسان برای توسعه ظرفیت تولید خود در منطقه گلف کوست با هزینه ای برابر ۲۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ میلادی است.

برنامه مورد نظر در بردارنده یک واحد کراکر جدید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تنی در بی تاون ایالت تگزاس خواهد بود که انتظار می رود تا اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی به بهره برداری برسد.
همچنین دو واحد جدید تولید پلی اتیلن در مونت بلویو (Mont Belvieu) تگزاس در ماه اکتبر سال گذشته میلادی شروع به کار کردند.

از طرفی یک مجتمع تولید پلی اتیلن دیگر نیز قرار است در سال ۲۰۱۹ میلادی در مجموعه پالایش و صنایع شیمیایی این شرکت در بی مانت به بهره برداری برسد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر