شما اینجا هستید
پلاستیک » سرمایه گذاری ۳ میلیارد و هشتصد میلیون دلاری ازبکستان در صنعت پتروشیمی

سرمایه گذاری 3 میلیارد و هشتصد میلیون دلاری ازبکستان در صنعت پتروشیمی

اخبار پلاستیک به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ،  ازبکستان در نظر دارد یک مجموعه گازی شیمیایی (GCC) عظیم را در قلب آن چه بزرگترین شاخه تکنولوژیکی (technological cluster) آسیای مرکزی دانسته می شود؛ احداث کند.

مجموعه یادشده قرار است تولیدات خود را در اختیار ۱۰ مجتمع داخلی فرآوری محصولات پلاستیکی قرار دهد.

ازبکستان به عنوان یکی از اعضای سابق اتحادیه کشورهای مستقل همسود، قرار است با مشارکت شرکت های خارجی و با هدف ارتقاء بخش انرژی خود، مجموعه گازی شیمیایی یادشده با ظرفیت فرآوری یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز را بسازد.

انتظار می رود این تاسیسات دارای فناوری تبدیل متانول به الفین از ظرفیت تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن پلی پروپیلن، ۱۰۰ هزار تن پلی اتیلن ترفتالات و اتیلن وینیل استات، ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن اتیلن گلایکول و پلی اتیلن و ۱۰۰  هزار تن الاستومر اتیلن-پروپیلن برخوردار باشد.

این پروژه سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلاری که هنوز در مراحل اولیه برنامه ریزی قرار دارد؛ توسط غول صنایع نفت و گاز دولتی این کشور، یعنی هلدینگ ازبک‌نفته ­گاز (Uzbekneftegaz) اداره می شود.

اولوبگ سعیدف، معاون اول رئیس این شرکت، عنوان کرد:

ازبک‌نفته­ گاز در حال حاضر مشترکا با طرف های خارجی مشغول همکاری برای ایجاد یک شاخه تکنولوژیکی (technological cluster)، با هدف ایجاد یک مجموعه گاز شیمیایی جدید و تاسیسات دیگری برای تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر