شما اینجا هستید
پلیمر » ساخت ۲ مجتمع جدید پتروشیمی در بلژیک

ساخت 2 مجتمع جدید پتروشیمی در بلژیک

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از پلاتس، شرکت اینئوس (Ineos) روز سه شنبه ۲۵ دی ماه از تصمیم خود مبنی بر انتخاب بندر آنتورپ بلژیک به عنوان مکان ساخت دو مجتمع جدید پتروشیمی خود با سرمایه ای بالغ بر سه میلیارد یورو (سه میلیارد و ۴۳۰ میلیون یورو) خبر داد.

شرکت اینئوس، مستقر در بریتانیا، در ماه ژوئیه سال گذشته میلادی اعلام کرد در نظر دارد یک واحد هیدروژن زدایی پروپان (propane dehydrogenation) و یک واحد کراکر اتان را در شمال غرب اروپا احداث کند.

اما در آن زمان مکان مشخصی در نظر گرفته نشده بود.

واحد هیدروژن زدایی پروپان یادشده قرار است پروپیلن گرید پلیمر (polymer-grade propylene) تولید کند که تامین کننده خوراک واحدهای پلی پروپیلن این شرکت و همچنین دیگر تاسیسات مشتقات پروپیلن در بخش پایین دستی خواهد بود.

این واحد هیدروژن زدایی به تنهایی از ظرفیتی معادل ۷۵۰ هزار تن در سال برخوردار خواهد بود و مطابق برنامه قرار است تا سال ۲۰۲۳ میلادی راه اندازی شود.

مجموعه پتروشیمی جدید همچنین از طریق خط لوله به تعدادی از مجتمع های تولید مشتقات اتیلن و پروپیلن اینئوس در منطقه متصل می شود.

جیم رتکلیف، بنیانگذار و رئیس اینئوس، می گوید:

سرمایه گذاری ما برای یک واحد کراکر گاز و یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان در مقیاس جهانی (world-scale)، در نوع خود بزرگترین در قاره سبز در مدت بیش از یک نسل به شمار می رود و تحولی مهم برای صنایع پتروشیمی اروپا است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر