شما اینجا هستید
پلیمر » ساخت یک مجتمع ۲٫۵ میلیارد دلاری جدید در کره جنوبی

ساخت یک مجتمع 2.5 میلیارد دلاری جدید در کره جنوبی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از پلاتس، شرکت لوته کمیکال (Lotte Chemical) چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در بیانیه ای خطاب به بورس کره جنوبی اعلام کرد:

برنامه داریم تا با همکاری شرکت هیوندای اویل-بانک (Hyundai Oilbank) یک مجتمع پتروشیمی جدید مبتنی برای خوراک سنگین (heavy feed-based) را تا سال ۲۰۲۱ میلادی در شهر بندری دائسان (Daesan) کره جنوبی راه اندازی کنیم.
مجتمع یادشده که برآورد می شود هزینه ای معادل ۲ میلیارد و ۷۰۰ تریلیون وون کره جنوبی (معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار) در بر داشته باشد؛ قرار است با استفاده از سوخت سنگین به عنوان خوراک، سالانه ۷۵۰ هزار تن اتیلن، ۷۵۰ هزار تن پلی اتیلن و ۴۰۰ هزار تن پلی پروپیلن تولید کند.
سرمایه گذاری برای ساخت این مجموعه پس از اتخاذ تصمیم نهایی برای سرمایه گذاری (final investment decision) در تاریخی که هنوز اعلام نشده نیست؛ صورت خواهد گرفت.
مجتمع پتروشیمی جدید قرار است توسط هیوندای کمیکال (Hyundai Chemical) اداره شود که طرحی مشترک (JV) میان لوته کمیکال و هیوندای اوویل- بانک است.
این طرح مشترک در حال حاضر اداره کننده یک اسپلیتر میعانات (condensate splitter) با ظرفیت ۱۳۰ هزار بشکه در روز است که تولیدکننده سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن زایلین مخلوط (mixed xylenes)، یک ملیون تن نفتای سبک و ۵۰ هزار بشکه محصولات نفتی در سال شامل گازوئیل و سوخت جت است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر