شما اینجا هستید
پلیمر » روز پرتکاپوی پتروشیمی ها در بورس

روز پرتکاپوی پتروشیمی ها در بورس

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  پتروشیمی های حاضر در بورس تهران امروز روزی فعال را سپری کردند این در حالی بود که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس در پایان معاملات امروز یکشنبه (۱ بهمن ماه ) با کاهش ۵۹۶ واحدی روی رقم ۹۸ هزار و ۲۲۱ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش،  شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۱۰۴ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۳۴۲ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۹۷۸ واحدی به رقم  ۱۰۵ هزار و ۷۱۴ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۶۷۴ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۸۷۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۵۰ واحدی عدد  ۲۰۸ هزار و ۶۱۲ واحد را به نمایش گذاشت.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از یک هزار و ۲۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که در بازار نقد این بورس ۹۶۴ میلیارد تومان اندکی بالاتر بود که حاکی از تاثیر قطعیت معاملات بلوکی در ارزش و حجم معاملات امروز بود.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی  روی رقم یک هزار و ۸۳ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی جم هر یک  تا ۴۳  واحد،پتروشیمی خارک با ۳۴ واحد و مخابرات ایران  با ۲۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با ۱۳۷ واحد، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر با ۶۷ واحد و بانک ملت با ۶۶ کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

همچنین ۲۵ میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان در کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.

این گزارش می افزاید:

بیش از ۱۳٫۵ میلیون سهم پتروشیمی شازند نیز به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان کد به کد شد.

در پتروشیمی خراسان نیز ۸ میلیون سهم به ارزش ۵٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

همین وضعیت در پتروشیمی جم نیز با کد به کد شدن بیش از ۲ میلیون سهم به ارزش ۲ میلیارد تومان تکرار شد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر