شما اینجا هستید
پلیمر » روز خوب هلدینگ خلیج فارس در بورس

روز خوب هلدینگ خلیج فارس در بورس

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، بورس تهران روز جاری رشد اندک شاخص را تجربه کرد به طوری که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهرا ن در پایان معاملات امروز دوشنبه( ۱۸ آذر ماه )با افزایش ۲۴ واحدی به رقم ۱۶۶ هزار و ۹۱۵ واحد رسید.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۳۹۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۶۱۷ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۳۰ هزار و ۷۳۹ نوبت داد و ستد بود

شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۴۰ واحدی عدد ۲۷هزار و ۷۱۴ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۰۱ واحدی به رقم ۱۷۹ هزار و ۶۳ واحد دست یافت.

همچنین شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۱ واحدی به رقم ۱۲۳ هزار و ۳۰۶ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۰ واحدی عدد ۳۳۰  هزار و ۸۷۵ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۱۰۸  واحد،بانک تجارت با ۶۵ واحد و خدمات انفورماتیک با ۳۷ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۶۹ واحد، پتروشیمی جم با ۴۳ واحد و گروه مپنا با ۳۶  واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

 رشد فرابورس

شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز ۱۹ واحد رشد کرد و در جایگاه یک هزار و ۸۵۷ واحدی قرار گرفت.

در بازار فرابورس بیش از ۹۱۱ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از سه هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز نمادهای ذوب (ذوب آهن)، مارون (پتروشیمی مارون)، کگهر (سنگ آهن گهر زمین)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و شراز (پالایش نفت شیراز) با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر