شما اینجا هستید
پلیمر » رشد ۳۷۶ واحدی شاخص کل بورس

رشد ۳۷۶ واحدی شاخص کل بورس

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ،  معامله گران  در بازار سرمایه  در روز جاری رشد شاخص را تجربه کردند به طوری که شاخص بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه (۹ مهرماه ) با افزایش ۳۷۶ واحدی به رقم ۱۹۵ هزار و ۴۸۰ واحد رسید.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از دو هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶ میلیارد و ۷۸ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸۰ هزار و ۴۴۴ نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم ‌وزن  با افزایش ۱۴۱ واحدی عدد ۳۴ هزار و ۷  واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۶۳۷ واحدی به رقم  ۲۰۹ هزار و ۷۹۷ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۲۸۶ واحدی به رقم ۱۴۵ هزار و ۳۸۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۴۰۹۸ واحدی عدد  ۳۸۲ هزار و ۷۲۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۲ واحدی بر روی رقم ۲ هزار و ۲۴۰ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۴۲۶ واحد ، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با ۴۰۰ واحد و پالایش نفت تهران با ۳۴۹ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۸۶۲ واحد،پتروشیمی پارس با ۳۳۱ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲۷۰ واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر