شما اینجا هستید
پلیمر » رشد ۱۰۴۷ واحدی شاخص کل بورس

رشد ۱۰۴۷ واحدی شاخص کل بورس

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران روز جاری رشد را تجربه کرد به طوری  که در پایان معاملات امروز دوشنبه( ۱۷ دی ماه )با افزایش ۱۰۴۷ واحدی به رقم ۱۶۲ هزار و ۳۲۳ واحد رسید.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۵۹۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن ۲ میلیارد و ۴۹ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۱ هزار و ۵۰۴ نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم ‌وزن با افزایش ۱۸۱ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۱۰۶  واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۱۹۷ واحدی به رقم  ۱۷۷ هزار و ۱۶۸ واحد دست یافت.

 همچنین شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۸۵۰ واحدی به رقم ۱۱۹ هزار و ۷۵۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۷۰۶ واحدی عدد ۳۲۲ هزار و ۵۳۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز در گروه محصولات شیمیایی روند اکثر سهم‌ها افزایشی بود و تعداد معدودی توانستند بیشتر از سه درصد رشد قیمت را تجربه کنند. در این گروه ۹۸ میلیون سهم به ارزش حدود ۴۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دست به دست شد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۲۶ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۰۹ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۹۱ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۸۶ واحد و پالایش نفت بندر عباس با ۱۶۱ افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۰۷واحد، پتروشیمی جم با ۱۱۱ واحد و بانک صادرات ایران با ۵۹ واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر