شما اینجا هستید
پلاستیک » راه اندازی خط بازیافت پلاستیک

من مسلم حیدری ام و اهل اصفهان هستیم.حدود یک و نیم سال پیش قصد راه اندازی خط بازیافت پلاستیک را داشتم و میخوام تجربه ایی که داشتم را با شما به اشتراک بگذارم.

اول از جستجو در شهر مان متوجه شدم این کار کمی تا قسمتی بکر است و زمینه فعالیت ان واقعا وجود دارد.شاید بتوان گفت بازیافت پلاستیک در ایران نیز به نوعی هنوز جای کار زیادی دارد

در اینترنت زیاد جستجو کردم و به شماره شرکتهای زیادی تماس گرفتم.

واقعا سردرگم شده بودم و هر کسی چیزی می گفت اما به توصیه یکی از تراشکارهایی که دوست پدر بنده بود، خواستم از تبریز دستگاه بخرم.

ایشان به من گفتند اگر میخواهی دستگاه بخری اولا از سازنده بخر و دوما صنعت کارهای تبریز کارشان را خوب و به قیمت انجام می دهند.

در تهران شرکتهایی بودند که کاملا مشخص بود سازنده نیستند و دلال هستند.حتی به شرکتهایی برخوردم که تعدادی خانوم بودند و به قول خودشان استارت آپ راه انداخته بودند که دستگاه دیگران را به قیمتی بالاتر به ما بفروشند… حالا بماند کدام شرکتها…

دلال و واسطه کاری ندارد که این دستگاه به درد من میخورد یا نه! هر چه من می گفتم انها فقط می خواستند دستگاه را قالب کند.

بالاخره یک سازنده دستگاه اسیاب پلاستیک و پت و خط بازیافت پلاستیک را در تبریز پیدا کردم. اسم شرکتشان آذر اسیاب بود و تصمیم گرفتم خودم به تبریز بروم. گرچه فاصله داشتیم ولی به دلیل مناسب بودن قیمتشان گفتم می ارزد خودم به تبریز بروم.

هفته بعدش به تبریز رفتم .کارگاه شان بزرگ و پر از دستگاههای نیمه ساخته و اماده بود.انواع خطوط بازیافت پلاستیک و نایلون و خط بازیافت بطری اب معدنی و قوطی نوشابه و دستگاه اسیاب در حال ساخت بود…

آنها به قول خودشان به علت سری کاری هم کیفیت را بالا برده بودند و هم قیمت مناسب دستگاه را برای فروش گذاشته بودند.

وقتی دستگاه اسیاب شان را از نزدیک دیدم احساس کردم , آن دستگاه های اسیابی که قبلا دیده بودم را می توان داخل دستگاه انها انداخت و خردشان بکند! در این حد دستگاه یوقور رو سنگین بود و تازه متوجه نصیحت دوست تراشکار پدرم شدم.

لیست قیمت دستگاه اسیاب پلاستیک

یک مشتری از کرج برایشان امده بود که بحث قیمت خط تولید بازیافت پت را می کردند.تازه انجا دیدم که ایشون که می گفتن سازنده خط پت هستند خودشان از انها می خردیدند…

حدود ۱۵-۱۶ ماه از خرید ما می گذرد و گهگاهی با تلفن با رحیمی صاحب انجا؛ صحبت می کنم و چندتا هم مشتری برایشان معرفی کرده ام.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر