شما اینجا هستید
پلاستیک » جنگ تجاری چین و آمریکا در صنایع شیمیایی و پلاستیک

جنگ تجاری چین و آمریکا در صنایع شیمیایی و پلاستیک

اخبار پلاستیک به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ،  به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ به تازگی و از تاریخ ۲۳ماه جاری میلادی، جنگ تجاری میان آمریکا و چین به محصولات پلاستیکی رسید و دو کشور در ساعات اولیه صبح روز یادشده تعرفه های در نظر گرفته شده برای نزدیک به چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار (معادل سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو) تولیدات صنایع شیمیایی و انواع پلاستیک را اعمال کردند.
ارقام یادشده به سادگی می توانند افزایش یابند.

دور تازه تعرفه های پیشنهادی واشنگتن به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار (معادل ۱۷۲ میلیارد یورو) که طیف وسیعی از کالاهای چینی را در بر می گیرد؛ شامل ۲۵ میلیارد دلار (معادل ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو) انواع محصولات صنایع شیمیایی و پلاستیک ها است.
اگر چه دنبال کردن اقدامات تلافی جویانه تجاری طرفین که هر روزه در جریان است؛ تا حدودی دشوار به نظر می رسد؛ اما ۲۳ اگوست نخستین روزی است که تعرفه های اعمالی حجم چشمگیری از انواع رزین های پلاستیکی و مواد صنایع شیمیایی مورد مبادله میان دو کشور را هدف قرار می دهد.
با ادامه گفتگو های هفته های اخیر میان واشنگتن و چین، نشانه هایی از کاهش تنش دیده می شود.

از طرفی، گروه های لابی گر تولیدکنندگان مواد پلاستیکی نیز به افزایش فشار خود برای برطرف ساختن موانع ایجاد شده ادامه می دهند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر