شما اینجا هستید
پلاستیک » جایگزینی کیسه‌های سازگار با طبیعت به جای کیسه‌های پلاستیکی در سمنان

جایگزینی کیسه‌های سازگار با طبیعت به جای کیسه‌های پلاستیکی در سمنان

اخبار پلاستیک به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از جایگزینی کیسه‌های سازگار با طبیعت به جای کیسه‌های پلاستیکی در این استان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی با اعلام این خبر اظهار کرد:

یکی از اهداف کلان سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان حذف کیسه‌های پلاستیکی از چرخه طبیعت است که برای دستیابی به این هدف و ارتقا فرهنگ سازی؛ سالانه کیسه‌های پارچه‌ای زباله خودرو، کفش نمازگزار و کیسه نان را خریداری و در مناسبت‌ها و مراسمات، امامزاده‌ها و اماکن متبرکه، مساجد و در جلسات کارگاه‌های آموزشی در بین همشهریان توزیع می‌کنیم.

وی افزود:

در نشست‌های متمادی با مدیریت موسسه خیریه رهروان احسان و نیکوکاری تفاهم نامه‌ای فی مابین سازمان مدیریت پسماند و موسسه رهروان احسان جهت تهیه و ارایه کیسه‌های زباله خودرو،کیسه نان و کیسه کفش نمازگزار با کیفیت کارخانه ای منعقد شد.

این مقام مسئول هدف از اجرای این تفاهم نامه را علاوه بردستیابی به اهداف سازمانی ترویج آموزش تفکیک زباله از مبداء و اشاعه فرهنگ حذف کیسه‌های پلاستیکی و جایگزینی کیسه‌های سازگاربا طبیعت در بین شهروندان ،شرکت در امری خداپسندانه و حمایت از ایتام و نیازمندان و حمایت از تولید استانی و بومی بیان و تصریح کرد:

این تولیدات تا سال گذشته از استان‌های همجوار تهیه می‌شد اما برای حمایت از اشتغال زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست که در کارگاه خیاطی مشغول بکار هستند این تفاهم نامه منعقد شد.

پیوندی خاطرنشان کرد:

در این تفاهم نامه مقرر شد موسسه رهروان احسان آموزشگرانی را جهت آموزش چهره به چهره و آموزش تفکیک زباله از مبداء به سازمان معرفی کند و در آن آموزش لوازم تولیدی مددجویان آن خیریه از سوی سازمان در بین شهروندان توزیع شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان یادآوری کرد:

همچنین در این تفاهم نامه مقرر شد موسسه خیریه رهروان احسان  ۳۸ هزار کیسه‌های نان و کیسه کفش نمازگزار  و کیسه زباله خودرو با کیفیت گرماژ ۷۰  که سازگار با طبیعت است را به‌صورت سالیانه  تولید و به سازمان پسماند شهرداری سمنان تحویل دهد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر