شما اینجا هستید
پلیمر » ثبات بازار ارز با همکاری پتروشیمی ها

ثبات بازار ارز با همکاری پتروشیمی ها

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، شهباز حسن پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که توسعه در صنایع باید متوازن باشد ورشد و پیشرفت در صنعتی مانند پتروشیمی وابسته به توسعه و گسترش در صنایع بالادستی است، گفت:

صنعت پتروشیمی بخش جدایی ناپذیر صنعت نفت و یک حلقه از این زنجیره عظیم است، از این رو فرآیند توسعه و طرح‌های توسعه ای پتروشیمی را نمی توان مستقل از سایر بخش‌های این صنعت به ویژه بخش‌های بالادستی بررسی کرد.

وی تصریح کرد:

شرکت‌های پتروشیمی درصد بزرگی از ارز صادرات غیرنفتی کشور را تامین می‌کنند، جایگاه این صنعت به عنوان یک صنعت اشتغال زا در راس تحقق هدف جلوگیری از خام‌ فروشی قرار دارد و به عنوان یکی از پایه‌های اصلی حمایت از تولید داخلی محسوب می‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد:

صنعتی که با همه توان خود به شرایط اقتصادی و ارزی کشور کمک کرده و ارز خود را به چرخه اقتصاد برده، پتروشیمی‌ها هستند و با توجه به تدابیر اتخاذ شده ثبات نسبی بازار ارز، امروز با کمک پتروشیمی‌ها حاصل شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود:

پتروشیمی ابزار اصلی در خروج از  خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده است و نسبت ارزش افزوده در محصولات پتروشیمی به محصولات خام نفتی یک به دوازده است پس باید در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی از این صنعت ارزشمند حمایت کرد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر