ضرورت همگرایی در تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی
شما اینجا هستید
پلیمر » ضرورت همگرایی در تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی

ضرورت همگرایی در تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که توجه به ظرفیت های پتروشیمی در شرایط جدید اقتصادی ضروری است، اظهار کرد:

با مدنظر قرار دادن سیاست های اقتصاد مقاومتی باید سرمایه گذاری و توسعه صنعت پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره و کاهش خام فروشی مورد توجه ویژه دولت و مجلس قرار گیرد.
رمضانعلی سبحانی فر، گفت:

توسعه صنایع پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی است، همزمان با تلاش برای احیای بازار نفت باید تلاش ها برای تولید محصولات نهایی افزایش یابد.
وی افزود:

یکی از بخش های که می تواند آثار و پیامدهای مثبتی به سایر حوزه های اقتصادی جامعه از جمله تولید برساند، رشد و توسعه صنایع پتروشیمی در بخش صنایع پایین دستی است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه دور از واقعیت نیست اگر بگوییم ظرفیت های کشور در حوزه پتروشیمی، کم نظیر است، تصریح کرد:

باید از همه ظرفیت های این صنعت به نفع اقتصاد کشور و ایجاد ارزش افزوده استفاده کنیم.
وی ادامه داد:

توسعه پتروشیمی باید در اولویت بخش صنعت کشور قرار گیرد، زیرا منابع و زیرساخت های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد و صنعت پتروشیمی می تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.
سبحانی فر عنوان کرد:

صنعت پتروشیمی از صنایع مهم و بالادستی کشور محسوب می شودو در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا می کند، از این رو توسعه آن مهم ارزیابی می شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر