شما اینجا هستید
پلیمر » تولید محصولات پتروشیمی محرک اصلی رشد تقاضا برای نفت خام

تولید محصولات پتروشیمی محرک اصلی رشد تقاضا برای نفت خام

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، به نقل از پلاتس، تولیدمحصولات پتروشیمی تا سال ۲۰۵۰ میلادی نزدیک به نیمی از رشد تقاضا برای نفت خام را به خود اختصاص می دهند.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) روز جمعه ۱۳ مهرماه اعلام کرد:

 انتظار می رود تقاضا برای نفت خام از سوی تولید کنندگان محصولات پتروشیمی در سال های آتی از بخش حمل و نقل (transport sector)، به عنوان بزرگترین محرک رشد تقاضای جهانی پیشی گیرد.

آژانس بین المللی انرژی می گوید:

در حالی که رشد فروش وسائط نقلیه الکتریکی (electric vehicles) و بهبود بیشتر راندمان مصرف سوخت، تقاضا برای نفت خام از سوی بیشتر وسایل نقلیه جاده ای را کاهش داده است؛ پیش بینی می شود تولید ترموپلاستیک های کلیدی (key thermoplastics) در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ میلادی با افزایش بیش از دو برابری همراه باشد.

بر اساس تازه ترین گزارش آژانس بین المللی انرژی، به این ترتیب تقاضا برای محصولات پلاستیکی سبب می شود تولید محصولات پتروشیمی تا سال ۲۰۳۰ میلادی بیش از یک سوم از رشد تقاضای جهانی نفت خام را به خود اختصاص دهند.

انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۵۰ میلادی به حدود نیمی از رشد تقاضا برای نفت خام برسد که در نتیجه آن تا میانه قرن جاری روزانه هفت میلیون بشکه در روز به رقم تقاضا برای نفت خام افزوده می شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر