شما اینجا هستید
پلیمر » رشد ٢ برابری تولید و درآمدزایی صنعت پتروشیمی در ۱۰ سال آینده

رشد ٢ برابری تولید و درآمدزایی صنعت پتروشیمی در 10 سال آینده

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  حبیب‌اله بیطرف امروز سه‌شنبه (۱۰ بهمن ماه) در بیست‌وهشتمین اجلاس مدیران نگهداری و تعمیرات صنعت پتروشیمی به اهمیت و مزیت‌های این صنعت اشاره و اظهار کرد:

در سال‌های اخیر میزان فروش خارجی محصولات پتروشیمی از فروش داخلی این محصولات جلو افتاده که این نقطه قوت، صنعت پتروشیمی کشور را به صنعتی ممتاز در عرصه صادرات تبدیل کرده است.
وی افزود:

اهمیت صنعت پتروشیمی و ویژگی‎های ممتاز آن ایجاب می‌کند بحث نگهداری و تعمیرات بیش از پیش مدنظر قرار گیرد و در میان مدیران ارشد این صنعت، فرهنگ نگهداری بر تعمیرات مقدم شود.
به گفته بیطرف، در حالی که ٩٠ درصد چرخه عمر طرح‌ها و تاسیسات در دوران بهره‌برداری قرار دارد، ٨۵ درصد ضوابط، مقررات فنی، دستورعمل‌های اجرایی، استانداردها و اقدام‌ها، مربوط به مرحله پدیدآوری است و این چرخه نیازمند اصلاح است.
معاون وزیر نفت، بر ضرورت استقرار نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی به منظور ایجاد تحول در بهره‌برداری، نگهداری و تعمیر تاسیسات پتروشیمی تاکید کرد.
وی افزون بر مزیت‌ها، به چالش‌های صنعت پتروشیمی به ویژه تامین پایدار خوراک اشاره کرد و گفت:

در این صنعت، هنوز در حوزه تحقیق و توسعه، مسئولیت‌های اجتماعی و تطابق با محیط‌های پیرامونی و حرکت به سمت استانداردهای بین‌المللی، جای کار زیادی وجود دارد.
بیطرف تصریح کرد:

اگر شرکت پتروشیمی مایل باشد بهره‌برداری از تاسیسات خود را با هدف انتقال فناوری به داخل کشور، کوتاه‌مدت به شرکتی بین‌المللی واگذار کند، منوط به استفاده از نیروها و ظرفیت‌های داخلی، وزارت نفت از این اقدام حمایت خواهد کرد.
معاون وزیر نفت به سامانه EP که به منظور ساماندهی خرید و تدارکات کالا در وزارت نفت راه‌اندازی شده نیز اشاره و اظهار کرد:

بهتر است شرکت‌های پتروشیمی از این ظرفیت ایجاد شده بهره‌مند شوند.
بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت امروز سه‌شنبه (۱۰ بهمن ماه) در بیست‌وهشتمین اجلاس مدیران نگهداری و تعمیرات صنعت پتروشیمی در مشهد مقدس حضور یافت.

بازدید از چند شرکت تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت در مشهد و همچنین بازدید از تاسیسات پایین‌دست و بالادست فعال در خانگیران، از دیگر برنامه‌های وی در این سفر دو روزه است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر