شما اینجا هستید
پلیمر » توسعه صنعت پتروشیمی سدی در برابر خام فروشی

توسعه صنعت پتروشیمی سدی در برابر خام فروشی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که پتروشیمی امروز یک صنعت مهم و تاثیر گذاردر برابرخام فروشی است، گفت:

ایران در حوزه پتروشیمی طی سال های اخیر موفقیت های خوبی کسب کرده است و امید است با همدلی و همکاری بتوانیم مسیر توسعه این صنعت را هموار کنیم.
مهرداد بائوج لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید از ذخایر نفتی خود به مطلوب ترین شکل ممکن صیانت کنیم، گفت:

صنعت پتروشیمی از جمله صنایعی است که به بهترین نحو از فرآورده های نفتی ما صیانت می کند اما توسعه موازن و تکمیل زنجیره ارزش باید به عنوان یک راهبرد ملی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
وی افزود:

خام فروشی نفت به ویژه درسال های گذشته در ایران روند رو به رشدی داشت، اما با توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی، سبب شد تا روند خام فروشی کاهش یابد هرچند که نیازمند فعالیت های جدی تری هستیم.
لاهوتی به موفقیت صنعت پتروشیمی ایران اشاره و تصریح کرد:

معتقدم پتروشیمی از جمله صنایعی است که در چند سال اخیر موفقیت های بزرگی کسب کرده است که نقش بخش خصوصی نیز در این موفقیت قابل مشاهده است، باید به این بخش میدان داد، چرا که حمایت از این بخش توسعه اقتصادی را در پی خواهد داشت.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر