شما اینجا هستید
پلاستیک » امضای تفاهمنامه همکاری‌های نفتی بین شرکت‌های خصوصی ایران و کره‌جنوبی

امضای تفاهمنامه همکاری‌های نفتی بین شرکت‌های خصوصی ایران و کره‌جنوبی

تفاهمنامه نفتی ایران کره‌جنوبی

 

اخبار پلاستیک و پلیمر به نقل “ایسنا” ، با هدف اجرای پروژه‌های EPCF در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهمنامه همکاری بین شرکت‌های خصوصی ایران و کره‌جنوبی منعقد شد.

شرکت‌هایبهین انرژی سرآمد ایران و SK GAS و SK E&C کره‌جنوبی هفته گذشته تفاهمنامه همکاری در حوزه‌های متنوع انرژی از جمله خطوط انتقال گاز، پالایشگاه‌ها وLNGهای کوچک، تجارت بین‌المللیLPG، سرمایه‌گذاری در ایجاد مخازن سوخت،LPG  و LNG و فاینانس بین‌المللی را به امضا رساندند.

این تفاهم‌نامه شامل همکاری در اجرای پروژه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی به صورتEPCF تا پنج میلیارد دلار، سرمایه‌گذاری در ساخت مخازن LPG و LNG تا مر ز ۴۵٠ میلیون دلار و تجارت بین‌المللی LPG به ارزش سالانه ۶٠٠ میلیون دلار است.

شرکت بهین انرژی سرآمد، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه میان‌دستی نفت و گاز شرکت گسترش انرژی پاسارگاد است که از سال ۱۳۹۱ در زمینه واردات و صادرات انواع فرآورده‌های نفت، گاز، پتروشیمی، تأمین مستمر مواداولیه کارخانجات تولیدی، تأمین موادشیمیایی و تجهیزات مجتمع‌های پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها، سرمایه‌گذاری و مشارکت در واحدهای تولیدی فعالیت می‌کند.

شرکت بهین انرژی سرآمد در طول مدت فعالیت خود ارتباطات تجاری موثری با فعالان داخلی و خارجی صنایع مختلف از جمله پتروشیمی‌ها و مجتمع‌های پالایشگاهی، نیروگاه‌ها، شرکت‌های بالادستی، میان‌دستی و پایین‌دستی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع خودروسازی، صنایع لاستیک و پلاستیک، توایدکنندگان لوازم‌خانگی و تولیدکنندگان چرم و فوم ایجاد کرده و با تامین تجهیزات، کاتالیست، موادشیمیایی و موادخام نقش قابل توجهی در رفع نیازهای صنعتگران و تولیدکنندگان ایرانی داشته است.

همکاری شرکت‌های ایرانی و کره‌ای، در شرایطی شکل گرفته که اجرایی‌شدن برجام و همچنین سفر اخیر رییس‌جمهور سابق کره‌جنوبی به ایران، شرایط را برای توسعه همکاری‌های فعالان بخش خصوصی دو کشور فراهم کرده است. در مدت اخیر حضور شرکت‌های کره‌ای در ایران و مذاکره با شرکت‌های معتبر ایرانی پررنگ‌تر از قبل شده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر