شما اینجا هستید
پلیمر » تداوم رشد شاخص با نقش آفرینی صنایع بزرگ

تداوم رشد شاخص با نقش آفرینی صنایع بزرگ

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران امروز نی زرشد را تجربه کرد و در پایان معاملات امروز دو شنبه (۱۲ آذر ماه ) با افزایش ۳۱۶۶ واحدی به رقم ۱۶۶ هزار و ۳۰۴ واحد رسید.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۳۸۱ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۳۸۱ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۲۰ هزار و ۸۵۵ نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم ‌وزن با افزایش ۲۹۳ واحدی عدد ۲۷هزار و ۱۷۶ واحد را به نمایش گذاشت وشاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۳۹۱۰ واحدی به رقم  ۱۷۸ هزار و ۸۶ واحد دست یافت.

همچنین شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۷۱۶  واحدی به رقم ۱۲۲ هزار و ۶۱۸ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۴۵۲ واحدی عدد ۳۳۰  هزار و ۸۰۵ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با ۳۹۶  واحد، ملی مس ایران با ۳۰۱ واحد و تاپیکو با ۲۳۷ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی جم با ۱۵۶ واحد، مخابرات ایران با ۲۲ واحد و همراه اول با ۲۱  واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۴۹ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۲۴ واحد متوقف شد، در معاملات امروز نمادهای ذوب (ذوب آهن)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، مارون (پتروشیمی مارون) و هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته و آن را بالا بردند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر