شما اینجا هستید
صنایع پلاستیک و پلیمر » تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی  

تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی

تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی  

اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر به نقل از مهرنیوز:

طی پیگیری های انجام شده توسط شهروندان مبنی بر تخلیه پسماند های صنعتی در پشت کوه ماهی واقع در شهرک شیمیایی رازی شهرضا و بازدید از آن منطقه مشاهده شد که مقدار زیادی از پسماند های ناشی از فعالیت صنعتی شامل نخاله های ساختمانی، مواد پلاستیکی، فلزات، لجن و مواد شیمیایی خطرناک در محیط زیست رها شده است.در این منطقه روزانه ۸۰ تن پسماند صنعتی تولید شده که اگر به این موضوع توجه نشود فاجعه زیست محیطی به وجود می آید.


بیشتربدانید: قیمت فروش کربنات کلسیم پوشش دار و کریستال

بیشتربدانید: قیمت فروش کیلویی کیسه زباله


ماه گذشته ۷ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستانی برای تامین زیر ساخت های این شهرک صنعتی اختصاص یافته که در صورت تخصیص کامل این اعتبار بخش زیادی از مشکلات حل و  فصل خواهد شد.

این شهرک با مساحت ۱۶۰۰ هکتار دارای  ۵۷۰ واحد صنعتی بوده  که از این تعداد ۱۸۰ واحد فعال و ۴ هزار نفر مشغول فعالیت هستند.که در صورت حمایت بیشتر ظرفیت اشتغال این منطقه تا ۱۰ هزار نفر است.

مدیرعامل شهرک رازی شهرضا در خصوص تخلیه پسماندهای صنعتی در پشت کوه ماهی افزود: شهرک توان بازیافت این پسماندها را داشته و نیاز است تا متولیان محیط زیست در این خصوص مجوز لازم را به شهرک بدهند.در صورت صدور مجوز توسط محیط زیست شهرک می تواند تا یکسال آینده کارخانه بازیافت پسماندهای صنعتی را ایجاد کند.

در حال حاضر فقط یک شرکت در منطقه (سجزی اصفهان –شرق ) اجازه بازیافت دارد که انتقال این پسماندها به آن منطقه علاوه بر صرف هزینه زیاد، آلودگی زیست محیطی در مسیر رفت وبرگشت را به همراه دارد.

تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی  

تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی  

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر